Wentylacja rekuperacja i klimatyzacja

Wentylacja rekuperacja i klimatyzacja

Bezpłatne chłodzenie Białystok jest ekonomiczną metodą wykorzystania niskiej temperatury powietrza zewnętrznego do wspomagania wody chłodzącej, która może być następnie wykorzystana w procesach przemysłowych lub systemach klimatyzacji. Woda schłodzona może być wykorzystywana natychmiast lub magazynowana krótko- lub długoterminowo. Gdy temperatura zewnętrzna jest niższa w porównaniu z temperaturą wewnętrzną, system ten wykorzystuje chłodne powietrze zewnętrzne jako źródło swobodnego chłodzenia. W ten sposób system zastępuje chłodziarkę w tradycyjnych systemach klimatyzacji osiągając ten sam efekt chłodzenia. Takie systemy mogą być wykonane dla pojedynczych budynków lub sieci chłodniczych.

montaz-klimatyzacji
Działanie klimatyzatora Białystok

Gdy temperatura otoczenia spada do zadanej temperatury, zawór modulujący umożliwia omijanie całości lub części schłodzonej wody przez istniejący agregat chłodniczy i przechodzenie przez system swobodnego chłodzenia, który zużywa mniej energii i wykorzystuje niższą temperaturę otoczenia do chłodzenia wody w systemie.

Można to osiągnąć poprzez zainstalowanie chłodziarki strumieniowo-ściernej z dowolnym istniejącym agregatem chłodniczym lub na własną rękę. Przy niskich temperaturach otoczenia, instalacja może omijać istniejący agregat chłodniczy, co pozwala zaoszczędzić nawet do 75% energii, bez kompromisów w zakresie wymogów dotyczących chłodzenia wentylacja Białystok .

Wentylacja rekuperacja i klimatyzacja

W ogrzewaniu, wentylacji i klimatyzacji (HVAC) w miesiącach zimowych duże budynki komercyjne mogą wymagać chłodzenia pomieszczeń wewnętrznych, nawet jeśli pomieszczenia obwodowe wymagają ogrzewania. Swobodne chłodzenie to produkcja schłodzonej wody bez użycia chłodziarki, która może być powszechnie stosowana w strefach umiarkowanych późną jesienią, zimą i wczesną wiosną. Bezpłatne chłodzenie nie jest całkowicie bezpłatne, ponieważ agregat chłodniczy jest nadal aktywny.
Metody montażu wentylacji. Zakładając, że system może wykorzystywać darmowe chłodzenie, istnieją trzy sposoby wykorzystania wolnego chłodzenia.

Woda z wieży chłodniczej może być bezpośrednio połączona z przepływem wody chłodzącej. Jeżeli wieża chłodnicza jest otwarta, wówczas wymagane jest zastosowanie filtra w celu usunięcia wszelkich zanieczyszczeń, które mogłyby gromadzić się w jej wnętrzu. Oszczędności związane są z ograniczonym zużyciem energii chłodniczej. Zastosowanie tej metody zwiększa ryzyko korozji .

Wymiennik ciepła wentylacji

Płyta i ramowy wymiennik ciepła wentylacji Białystok. Wymiennik ciepła przekazuje ciepło bezpośrednio z obiegu wody chłodzącej do pętli wieży chłodniczej. Wymiennik utrzymuje wodę wieży chłodzącej w pozycji oddzielonej od płynu chłodniczego przepływającego przez wężownice chłodzące. Woda chłodząca jest w ten sposób schładzana. Oszczędność energii jest wynikiem zmniejszenia obciążenia chłodnic, a tym samym zmniejszenia zużycia energii. Wzrost kosztów spowodowany jest koniecznością kompensacji różnic ciśnień przez pompę.
Migracja chłodnicza rekuperacji. Układ zaworów w chłodziarce wodnej otwiera bezpośrednią drogę między skraplaczem a parownikiem. Stosunkowo ciepły płyn znajdujący się w pętli chłodniczej odparowuje czynnik chłodniczy, a energia jest przekazywana bezpośrednio do skraplacza, gdzie jest schładzana i kondensacjonowana przez wodę z chłodni kominowej.Metoda ta opiera się na założeniu, że czynnik chłodniczy ma tendencję do zbliżania się do najzimniejszego punktu w obiegu chłodniczym w Białymstoku. Oszczędności związane z tą metodą wynikają z braku aktywności kompresora, ponieważ wszystkie dmuchawy, wentylatory i pompy są sprawne.

Umów się na konsultację

Open Power Sp. z o.o.

Al. 1000-lecia Państwa Polskiego 2 lok.805
15-111 Białystok

NAJNOWSZE PORADY

TOP