Wentylacja

Wentylacja w Białymstoku tylko z Open Power

>

Wentylacja elementem każdego domu

Wentylacja jest nieodzownym elementem każdego domu. Jej brak lub wadliwość powoduje, że powietrze staje się niezdrowe dla naszego organizmu. Kumuluje się w nim wydychany dwutlenek węgla, kurz, pyłki oraz różnego rodzaju szkodliwe związki chemiczne i organiczne. To z kolei wpływa na pogorszenie samopoczucia domowników, co objawia się w postaci bólu głowy, zmęczenia, osłabienia czy rozdrażnienia.

>

Wentylacja co to jest

Wentylacja, to system umożliwiający prawidłową wymianę powietrza w budynku, który polega na usunięciu zanieczyszczonego powietrza i wprowadzeniu na jego miejsce świeżego. Szacuje się, że w ciągu jednej godziny w pomieszczeniu, w którym przebywają ludzie powinno zostać wymienione około 30m3 powietrza na osobę. Ta wartość nie zawsze jest taka sama, gdyż zapotrzebowanie na świeże powietrze zależy od wielu czynników m.in. od tego czy w pomieszczeniu się gotuje, pierze, suszy pranie, pali papierosy itp.

Zawsze jednak, należy pamiętać, że sprawna wentylacja nie tylko chroni nasze zdrowie, ale czasem może nawet uratować życie. Dzieje się tak np. podczas używania pieców gazowych wytwarzających tlenek węgla, który przy niskiej zawartości tlenu w powietrzu, staje się dla ludzi zabójczy. Dlatego wszyscy właściciele domów, mieszkań i budynków użyteczności publicznej mają obowiązek dokonywać systematycznych przeglądów ciągów i urządzeń wentylacyjnych.

Nasza firma oferuje zarówno montaż wentylacji jak i jej serwis oraz kompleksowe przeglądy gwarancyjne i pogwarancyjne.

>

Róźne rodzaje wentylacji

Wentylacja, przede wszystkim musi być skuteczna i zapewnić odpowiednią ilość świeżego powietrza. Służą do tego różnego rodzaju systemy wentylacyjne, które najprościej można podzielić na:

  • Wentylację grawitacyjną zwaną też naturalną, wykorzystującą fakt, że cieplejsze powietrze, które jest lżejsze, unosi się do góry i jest wywiewane przez kanały wbudowane w ściany budynku. Czyste powietrze napływa przez nawiewniki okienne i rozszczelnienia. Ten rodzaj wentylacji jest najtańszy i najczęściej stosowany, jednak powoduje duże straty energii i uniemożliwia kontrolę napływającego powietrza.
  • Wentylację mechaniczną, która może być nawiewana lub nawiewno – wywiewna, a proces wymiany powietrza zachodzi dzięki pracy wentylatorów. Tu możemy już kontrolować napływ powietrza, jednak nadal tracimy energię. Chcąc zminimalizować te straty, stosuje się rekuperację, czyli taki system wentylacji mechanicznej, gdzie napływające powietrze jest wstępnie ogrzewane przez to zużyte, co znacznie obniża koszty związane z ogrzewaniem pomieszczenia.

Montaż i serwis wentylacji w Białymstoku

Sporo osób zastanawia się, jaki rodzaj wentylacji wybrać do swojego domu. Wiadomo, że każdy chce mieć sprawną instalację i nie ponosić przy tym zbyt wygórowanych kosztów. Na internetowych forach związanych z wentylacją, właściciele polecają sobie różne rozwiązania. Najlepiej jednak, udać się do specjalistycznego serwisu i zasięgnąć porady fachowca. Nasza firma oferuje kompleksową obsługę z zakresu doradztwa, projektu i montażu wentylacji grawitacyjnej i mechanicznej. Proponujemy nie tylko gotowe rozwiązania, ale ulepszamy i rozbudowujemy te już istniejące. Nasi pracownicy uczestniczą w specjalistycznych szkoleniach, stale podnosząc swoje kwalifikacje. Nie boimy się wyzwań i trudności, podejmujemy się realizacji nawet najbardziej skomplikowanych projektów. Naszym klientom oferujemy:

  • Montaż urządzeń wentylacyjnych
  • Przegląd gwarancyjny i pogwarancyjny
  • Wymianę filtrów i nagrzewnic
  • Badanie szczelności instalacji wentylacyjnych
  • Szybką likwidację usterek

Jeśli szukasz profesjonalnego serwisu wentylacji w Białymstoku, zgłoś się do Open Power. Dysponujemy nowoczesnym zapleczem technicznym i doskonale wyszkolonymi pracownikami, dlatego zapewnimy Ci profesjonalny montaż wentylacji, okresowe przeglądy oraz błyskawiczną i fachową pomoc w razie awarii.

 

 

TOPCall Now ButtonZADZWOŃ TERAZ