Text Box Składowe urządzeń klimatyzacyjnych, wentylacji i rekuperacji

Składowe urządzeń klimatyzacyjnych, wentylacji i rekuperacji

Falownik mocy, czyli inwerter, jest urządzeniem lub obwodem elektronicznym, które zmienia prąd stały (DC) na zmienny (AC) montaż klimatyzacji Białystok .

Napięcie wejściowe, napięcie wyjściowe i częstotliwość wyjściowa oraz ogólna obsługa mocy zależy od konstrukcji konkretnego urządzenia lub obwodu. Falownik nie wytwarza żadnej mocy; zasilanie jest dostarczane przez źródło prądu stałego.

serwis-klimatyzacji-koszty

Przetwornica mocy może być całkowicie elektroniczna lub stanowić kombinację efektów mechanicznych (takich jak aparatura obrotowa) i obwodów elektronicznych. Falowniki statyczne nie wykorzystują części ruchomych w procesie konwersji.

  • Wejście i wyjście montażu klimatyzacji
  • Napięcie wejściowe rekuperacji

Typowe urządzenie lub obwód przetwornicy mocy wymaga stosunkowo stabilnego źródła zasilania prądem stałym, które jest w stanie dostarczyć wystarczającą ilość prądu do przewidywanego poboru mocy systemu. Napięcie wejściowe zależy od konstrukcji i przeznaczenia falownika. Przykłady obejmują

  • 12 V DC, dla mniejszych inwerterów, które zazwyczaj zasilane są z akumulatorowego akumulatora 12 V ołowiowego lub gniazda samochodowego.
  • 24,36 i 48 V DC, które są wspólnymi normami dla domowych systemów energetycznych.
  • 200 do 400 V DC, gdy zasilanie pochodzi z fotowoltaicznych paneli słonecznych.
  • 300 do 450 V DC, gdy napięcie zasilające pochodzi z akumulatorów pojazdu elektrycznego w systemach typu vehicle-to-grid.

Setki tysięcy woltów, gdzie falownik jest częścią systemu przesyłu prądu stałego wysokiego napięcia.

Format sygnału wyjściowego wentylacji

Falownik może wytwarzać fale kwadratowe, zmodyfikowaną falę sinusoidalną, sinusoidalną impulsową, falę modulowaną o szerokości impulsu (PWM) lub sinusoidalną w zależności od konstrukcji obwodu. Dwa dominujące typy skomercjalizowanych falowników od 2007 roku to zmodyfikowana fala sinusoidalna i sinusoidalna.

Istnieją dwie podstawowe konstrukcje do produkcji domowego napięcia wtykowego ze źródła prądu stałego o niższym napięciu, z których pierwsza wykorzystuje przetwornicę impulsową do wytwarzania prądu stałego o wyższym napięciu, a następnie przekształca go na prąd zmienny. Druga metoda przekształca prąd stały na prąd zmienny na prąd zmienny na poziomie akumulatora i wykorzystuje transformator liniowo-częstotliwościowy do wytworzenia napięcia wyjściowego.

Kwadratowa fala w rekuperacji

Jest to jeden z najprostszych przebiegów, jakie może wytworzyć falownik i najlepiej nadaje się do zastosowań o niskiej czułości, takich jak oświetlenie i ogrzewanie. Wyjście z prostokątnej fali może wytwarzać "szum", gdy jest podłączone do sprzętu audio i generalnie jest nieodpowiednie dla wrażliwych urządzeń elektronicznych. Czytaj:

Klimatyzacja do mieszkania zalety i wady

Umów się na konsultację

Open Power Sp. z o.o.

Al. 1000-lecia Państwa Polskiego 2 lok.805
15-111 Białystok

NAJNOWSZE PORADY

VIEW ALL
TOPCall Now ButtonZADZWOŃ TERAZ