serwis klimatyzacji

Serwis klimatyzacji to miejsce, gdzie można dokonać przeglądu urządzeń odpowiedzialnych za obniżanie temperatury w pomieszczeniach. Posiadacze takich przedmiotów powinni co najmniej dwa razy w roku sprawdzać ich stan techniczny. Wszystko po to, aby pozbyć się z nich szkodliwych bakterii, drobnoustrojów i innych zanieczyszczeń mogących mieć negatywny wpływ na zdrowie domowników. Czyszczenie klimatyzacji ma także znaczenie dla skuteczności jej działania. Podczas tej czynności wykorzystuje się profesjonalne detergenty chemiczne z atestem PZH. Zapraszamy po więcej informacji do naszego punktu w Białymstoku.

Serwis klimatyzacji w Białymstoku – dbanie o urządzenia

Bez względu na to, czy mowa jest o klimatyzacji domowej, biurowej, czy też znajdującej się w innej placówce, wymaga ona specjalistycznej pielęgnacji. Tego typu systemy filtrują powietrze, przez co są szczególnie narażone na rozwijanie się w ich strukturach groźnych bakterii i szkodliwych drobnoustrojów. Proces ten można zahamować tylko dezynfekując je odpowiednimi środkami chemicznymi. Czynności tej można dokonać np. w naszym serwisie klimatyzacji w Białymstoku. Zapraszamy do kontaktu wszystkich zainteresowanych.

Należy mieć świadomość, że każdy przedsiębiorca ma obowiązek czyszczenia urządzeń klimatyzacyjnych, jeśli takowe znajdują się w jego firmie. Warto także pamiętać o tym, że regularna dezynfekcja systemu chłodniczego jest ważna zarówno ze względu na zdrowie osób znajdujących się w pomieszczeniach, gdzie jest on wykorzystywany, jak i dla sprawności samych urządzeń.

Przegląd jest znacznie tańszą opcją od naprawy lub wymiany całej klimatyzacji. Umożliwia on wykrycie ewentualnych defektów we wczesnym etapie, zanim ich naprawa stanie się bardziej obciążającym dla portfela przedsięwzięciem. Nasz serwis klimatyzacji zadba o to, aby każde z urządzeń mogło funkcjonować bez zarzutu i zapewniać optymalną temperaturę we wszystkich pomieszczeniach. Wykonywanie przeglądu powinno mieć miejsce co najmniej dwa razy w roku.

Czyszczenie klimatyzacji – informacje praktyczne

Regularne wizyty w serwisie klimatyzacji pozwalają na realne zmniejszenie kosztów eksploatacji urządzeń. Są one również skutecznym sposobem na wydłużenie żywotności klimatyzatorów. Czyszczenie klimatyzacji to również gwarancja czystego powietrza w każdym z ochładzanych pomieszczeń. Wybierając serwis, warto pamiętać, aby stawiać na sprawdzonych i profesjonalnych wykonawców. Pracownicy naszego białostockiego punktu to osoby z wieloletnim doświadczeniem w branży, którym można zaufać.

serwis montaz rekuperacji

Serwisowanie urządzeń klimatyzacyjnych powinno przebiegać w następujący sposób:

  • czyszczenie parownika,
  • odgrzybienie parownika i jego dezynfekcja,
  • umycie filtrów, wentylatorów i skraplaczy przy użyciu specjalistycznych środków chemicznych,
  • sprawdzenie instalacji elektrycznej w urządzeniu,
  • skontrolowanie szczelności klimatyzatora,
  • wykonanie diagnostyki układu chłodniczego/grzewczego,
  • kontrola poprawnego działania funkcji systemu chłodniczego,
  • przeprowadzenie ewentualnych napraw.

Wszystkich zainteresowanych czyszczeniem klimatyzacji zapraszamy do kontaktu z naszym serwisem klimatyzacji w Białymstoku. Osoby zatrudnione w firmie chętnie odpowiedzą na każde z nurtujących Państwa pytań. Pozostajemy do dyspozycji pod telefonem, mailem lub w kontakcie bezpośrednim.

serwis klimatyzacji dwa razy w roku i masz spokoj i zdrowie

Serwis klimatyzacji dwa razy w roku i masz spokój to hasło przewodnie tegorocznej akcji Open Power „Zdrowe powietrze i żyj bezpiecznie”.

Przegląd klimatyzacji, to jak kontrolna wizyta u lekarza. To, że urządzenia dobrze pracują, nie znaczy, że nie trzeba poświęcać im żadnej uwagi. Najlepiej zastosować się do zaleceń producentów i zafundować swojej klimatyzacji, przegląd dwa razy w roku. Najbardziej polecane pory roku to jesień i wiosna.

Dzięki cyklicznym i systematycznym przeglądom, będziesz mieć pewność, że Twoje urządzenia dostarczają Ci czyste powietrze i nie są wylęgarnią szkodliwych dla zdrowia bakterii i grzybów.

Czyszczenie klimatyzacji, czyli generalne porządki

Podczas normalnych domowych porządków, nie zapominaj o klimatyzacji! Kurz i inne zanieczyszczenia, osiadają nie tylko na meblach, ale i na klimatyzatorach. Dlatego, dobrze jest systematycznie je odkurzać i przecierać wilgotną ściereczką, ze szczególnym uwzględnieniem wlotów i wylotów powietrza oraz filtrów. Takie porządki na pewno wpłyną na poprawę wydajności klimatyzatorów, jednak, tylko profesjonalne czyszczenie wykonane podczas standardowego przeglądu, da Ci pewność, że Twoje urządzenia są sprawne i wydajne. Podczas takiego przeglądu, pracownik serwisu klimatyzacji usunie zanieczyszczenia ze skraplacza, zdezynfekuje parownik, filtr i tacę skroplin oraz mechanicznie oczyści przewody klimatyzacji

Odgrzybianie klimatyzacji, czyli inwestycja w zdrowie

Każdy, kto choć trochę zna zasadę działania klimatyzacji, wie, że w wilgotnym środowisku, które towarzyszy pracy klimatyzatorów, bardzo łatwo dochodzi do rozwoju szkodliwych dla zdrowia człowieka grzybów i bakterii. Dlatego jej systematyczne odgrzybianie w ramach przeglądu klimatyzacji, powinno być priorytetem dla każdego właściciela. Taką usługę warto zlecić specjaliście, który będzie przeszkolony w zakresie stosowania biocydów, czyli środków chemicznych służących do odgrzybiania i wymagających zastosowania specjalnych norm bezpieczeństwa.

Zadbana klimatyzacja, odwdzięczy się zdrowym powietrzem!

Jeśli zastosujesz się do zaleceń producentów i serwisów klimatyzacji, będziesz mógł bez obaw korzystać z dobrodziejstw klimatyzacji. Dbanie o urządzenia klimatyzacyjne, naprawdę nie wymaga wiele wysiłku, a daje gwarancję komfortu i dobrego samopoczucia.

Zdrowe powietrze w Twoim domu, jest w Twoich rękach!

Serwis klimatyzacji dwa razy w roku i masz spokój

serwis klimatyzacji bialystok ciesz sie zdrowym powietrzem w domu

Serwis klimatyzacji Białystok ciesz się zdrowym powietrzem tłoczonym przez klimatyzację do domowych lub biurowych wnętrz. Tlen musi mieć nie tylko wybraną temperaturę, ale i powinno być świeże oraz idealnie czyste. To zagwarantuje dobre samopoczucie i zapobiegnie problemom z układem oddechowym czy uczuleniami.

(więcej…)

serwis klimatyzacji warto znac ten temat aby zapobiec awarii

Serwis klimatyzacji warto znać ten temat, aby klimatyzacja w domu lub biurze działała sprawnie, była wydajna i zapewniała odpowiedni komfort? Dobór odpowiedniego klimatyzatora i jego właściwy montaż nie wystarczy. Niezbędne jest także czyszczenie klimatyzacji, jej okresowe przeglądy i konserwacja. Przygotowaliśmy kompendium wiedzy na ten temat.

(więcej…)