Serwis klimatyzacji czy to konieczność

Serwis klimatyzacji czy to konieczność

Nadszedł ten dzień, kiedy stałeś się szczęśliwym posiadaczem własnej zamontowanej klimatyzacji! Od tej pory kaprysy pogody i tropikalne upały nie zepsują Ci humoru, gdyż temperatura w Twoim domu będzie zależeć wyłącznie od Ciebie! Wiele osób, po latach marzeń o przyjemnym chłodzie podczas gorącego lata, wreszcie decyduje się na montaż klimatyzacji i zaczyna korzystać z jej uroków.

Zazwyczaj każdy, przed zakupem, zasięga podstawowych informacji na temat zasad działania klimatyzacji i jej eksploatacji. Mimo to, zdarzają się przypadki, że urządzenia, które miały przynieść ulgę podczas upałów, stały się przyczyną chorób i złego samopoczucia domowników. Dlaczego tak się dzieje? Wynika to, z lekceważenia zaleceń producentów dotyczących konieczności przeprowadzania regularnego serwisu klimatyzacji.

 

Zdrowa klimatyzacja to zadbane urządzenia

Wszystkie urządzenia, które posiadamy w domu, wymagają okresowej pielęgnacji, aby mogły nam jak najdłużej i najefektywniej służyć. Wiadomo, że trzeba skanować komputer i chronić go przed programami wirusowymi, robić przegląd piecyka gazowego czy raz na jakiś czas wyczyścić filtr pralki. Podobnie jest z klimatyzacją. Nie wystarczy tylko kupić i zamontować urządzenia, trzeba też systematycznie o nie dbać, aby mieć pewność, że prawidłowo spełnią swoją rolę.

Trzy zasady zdrowej klimatyzacji, to:czyszczenie zamontowanej klimatyzacji w biurze

Serwis klimatyzacji dwa razy w roku

Przegląd klimatyzacji, to jak kontrolna wizyta u lekarza. To, że urządzenia dobrze pracują, nie znaczy, że nie trzeba poświęcać im żadnej uwagi. Najlepiej zastosować się do zaleceń producentów i zafundować swojej klimatyzacji, przegląd dwa razy w roku. Najbardziej polecane pory roku to jesień i wiosna.

Dzięki cyklicznym i systematycznym przeglądom, będziesz mieć pewność, że Twoje urządzenia dostarczają Ci czyste powietrze i nie są wylęgarnią szkodliwych dla zdrowia bakterii i grzybów.

Czyszczenie klimatyzacji, czyli generalne porządki

Podczas normalnych domowych porządków, nie zapominaj o klimatyzacji! Kurz i inne zanieczyszczenia, osiadają nie tylko na meblach, ale i na klimatyzatorach. Dlatego, dobrze jest systematycznie je odkurzać i przecierać wilgotną ściereczką, ze szczególnym uwzględnieniem wlotów i wylotów powietrza oraz filtrów. Takie porządki na pewno wpłyną na poprawę wydajności klimatyzatorów, jednak, tylko profesjonalne czyszczenie wykonane podczas standardowego przeglądu, da Ci pewność, że Twoje urządzenia są sprawne i wydajne. Podczas takiego przeglądu, pracownik serwisu klimatyzacji usunie zanieczyszczenia ze skraplacza, zdezynfekuje parownik, filtr i tacę skroplin oraz mechanicznie oczyści przewody zamontowanej klimatyzacji.

Odgrzybianie klimatyzacji, czyli inwestycja w zdrowie

Każdy, kto choć trochę zna zasadę działania klimatyzacji, wie, że w wilgotnym środowisku, które towarzyszy pracy klimatyzatorów, bardzo łatwo dochodzi do rozwoju szkodliwych dla zdrowia człowieka grzybów i bakterii. Dlatego jej systematyczne odgrzybianie w ramach przeglądu klimatyzacji, powinno być priorytetem dla każdego właściciela. Taką usługę warto zlecić specjaliście, który będzie przeszkolony w zakresie stosowania biocydów, czyli środków chemicznych służących do odgrzybiania i wymagających zastosowania specjalnych norm bezpieczeństwa.

Zadbana klimatyzacja, odwdzięczy się zdrowym powietrzem

Jeśli zastosujesz się do zaleceń producentów i serwisów klimatyzacji, będziesz mógł bez obaw korzystać z dobrodziejstw klimatyzacji. Dbanie o zamontowane urządzenia klimatyzacyjne, naprawdę nie wymaga wiele wysiłku, a daje gwarancję komfortu i dobrego samopoczucia.

Serwis klimatyzacji czy to konieczność? Zdrowe powietrze w Twoim domu, jest w Twoich rękach!

Umów się na konsultację

Open Power Sp. z o.o.

Al. 1000-lecia Państwa Polskiego 2 lok.805
15-111 Białystok

NAJNOWSZE PORADY

TOP