Rodzaje klimatyzacji

Rodzaje klimatyzacji do montażu - wszystko czego szukasz.

Wybór

Rodzaje klimatyzacji usługa na miarę potrzeb

Wybór odpowiedniego urządzenia klimatyzacyjnego zależy od wielu czynników i powinien być dokładnie przemyślany. Trzeba pamiętać, że zła decyzja zaowocuje podwyższonymi kosztami eksploatacji bądź brakiem takiego efektu, jakiego oczekiwaliśmy. Dlatego, przed zakupem i montażem, warto skonsultować się z profesjonalnym doradcą, który po przeanalizowaniu naszych potrzeb, zaproponuje idealne rozwiązanie. Nasi pracownicy w klarowny sposób przedstawią Państwu rodzaje klimatyzacji, cechy poszczególnych urządzeń, wydajność, sposób ich działania oraz cennik.

Serwis klimatyzacji Białystok oferuje bezpłatne doradztwo i pomoc w doborze odpowiedniego urządzenia klimatyzacyjnego. Zdając się na nasze wieloletnie doświadczenie i kwalifikacje poparte certyfikatami, możesz mieć pewność, że dokonasz prawidłowego wyboru.

Dziś

Na co zwrócić uwagę przy wyborze rodzaju klimatyzacji?

Przed zakupem klimatyzatora warto zorientować się jak działa klimatyzacja i co oferują nam producenci tego sprzętu.

Klimatyzatory regulują temperaturę w pomieszczeniu zgodnie z indywidualnym zapotrzebowaniem, przy czym istnieją urządzenia chłodzące oraz chłodząco – grzewcze. Dlatego, po pierwsze należy określić, jaką funkcje ma spełniać nasze urządzenie, czyli czy będziemy go wykorzystywać tylko latem czy tez przez cały rok oraz czy chcemy, aby klimatyzator był połączony z zintegrowanym systemem wentylacyjnym.

Kolejne kroki wiążą się już z typowo technicznymi aspektami wyboru rodzaju klimatyzacji i tu warto zwrócić się o pomoc do profesjonalistów. Nasi pracownicy prawidłowo obliczą zapotrzebowanie poszczególnych pomieszczeń na moc chłodniczą i doradzą urządzenie o odpowiednich parametrach (stosuje się przelicznik około 1KW mocy klimatyzatora na 10m2 pomieszczenia).  Na koniec zaznajomimy Państwa z różnymi rodzajami urządzeń dostępnych na rynku.

RODZAJE KLIMATYZACJI

Tak

Rodzaj klimatyzacji jaki wybrać?

Klimatyzatory różnią się pomiędzy sobą ze względu na budowę i sposób montażu. Każdy typ posiada wady i zalety, dlatego wybór musi być dokładnie przemyślany. Serwis klimatyzacji Białystok oferuje sprzedaż i montaż następujących typów urządzeń:

 

Klimatyzatory split

najczęściej wybierane i najbardziej popularne ze względu na cichą pracę, wydajność i estetykę, choć ich wadą może być stosunkowo wysoka cena montażu. Urządzenia te składają się z dwóch jednostek, z których jedną montuje się wewnątrz pomieszczenia, a drugą na zewnątrz. Oba aparaty są ze sobą połączone linią chłodniczą i instalacją elektryczną. Ze względu na sposób zamontowania jednostki wewnętrznej wyróżniamy klimatyzatory:

  • podsufitowe
  • kasetonowe
  • przypodłogowe
  • ścienne

Klimatyzatory multisplit

działają na podobnej zasadzie, co urządzenia typu split, z tą różnicą, że do jednej jednostki zewnętrznej podłączonych może być wiele jednostek wewnętrznych. Stąd ich podstawową zaletą jest fakt, że urządzenia wewnętrzne są obsługiwane przez jeden agregat zewnętrzny, który łatwiej ukryć i wkomponować w budynek.

Monoblock

prostota konstrukcji polega tu na tym, że zarówno skraplacz jak i parownik znajdują się w jednym urządzeniu, które może być przenośne lub częściowo wmontowane w ścianę. Dlatego te klimatyzatory najlepiej sprawdzą się w małych mieszkaniach. Ich zaleta, to brak konieczności wykonania prac związanych z montażem. Jedyne, czego potrzebujemy, to stosunkowo bliski dostęp do okna, przez które za pomocą rury odprowadzane jest ciepłe powietrze. Trzeba jednak pamiętać, że są dość głośne, zajmują dodatkowe miejsce, a ich wydajność jest niższa niż innych urządzeń.

Proste

Wybór odpowiedniego rodzaju klimatyzacji powierz profesjonalistom

Klimatyzacja w naszym kraju w ciągu ostatnich lat znacznie zyskała na popularności. Klimat się ociepla, a my spędzamy coraz więcej czasu w zamkniętych pomieszczeniach. Dlatego każdego roku przybywa osób, firm i instytucji gotowych zainwestować w montaż klimatyzatorów.

Chcąc cieszyć się sprawnymi urządzeniami, które zadbają o powietrze w naszych pomieszczeniach, warto zaufać sprawdzonym instalatorom. Nasza firma gwarantuje pomoc w zakresie wyboru odpowiedniego rodzaju klimatyzacji oraz profesjonalny montaż, uruchomienie, przeszkolenie i serwis zakupionego sprzętu.

Skontaktuj się z nami i umów na bezpłatną konsultację z naszym doradcą.

Umów się na konsultację

Open Power Sp. z o.o.
ul. Elewatorska 11/1
15-620 Białystok
E-mail: openpower@openpower.pl
883 944 942

NAJNOWSZE PORADY

VIEW ALL
TOPCall Now ButtonZADZWOŃ TERAZ