Projektowanie klimatyzacji

Projektowanie klimatyzacji wszystko zaczyna się od tego

>

Zaprojektujmy klimatyzację razem

Klimatyzacja, to rodzaj instalacji, która ma za zadanie utrzymanie pożądanych parametrów powietrza w pomieszczeniach, ze szczególnym uwzględnieniem temperatury i wilgotności. Ma to na celu zmaksymalizowanie poczucia komfortu przez osoby przebywające w klimatyzowanym miejscu, lub zapewnienie specjalnych warunków wymaganych w konkretnej działalności przemysłowej (np. w laboratoriach, magazynach, serwerowniach itp.).

Aby cały system poprawnie i wydajnie działał i spełniał swoje zadania, nie wystarczy zakup nowoczesnych urządzeń, gdyż nawet te z najwyższej półki cenowej mogą zawieść, jeśli ich wybór i montaż nie zostanie poprzedzony fachowym zaprojektowaniem klimatyzacji.

Tylko dobrze wykonany projekt, który uwzględni wszystkie niezbędne czynniki mające wpływ na późniejsze działanie instalacji, gwarantuje, że środki zainwestowane w montaż klimatyzacji nie będą zmarnowane. Dlatego, decydując się na klimatyzatory, warto zaufać specjalistycznej firmie zajmującej się projektowaniem, instalacją i serwisem klimatyzacji.

PROJEKTOWANIE KLIMATYZACJI

Na czym polega projektowanie klimatyzacji?

Serwis klimatyzacji Białystok ma wieloletnie doświadczenie w branży klimatyzacyjnej i może poszczycić się wieloma udanymi realizacjami w budynkach o różnym przeznaczeniu. Wykonujemy instalację klimatyzacji w domach, mieszkaniach, obiektach przemysłowych i komercyjnych. Jesteśmy świadomi, że klimatyzatory mają działać zgodnie z normami technicznymi i spełniać oczekiwania inwestora, dlatego każdą realizację poprzedzamy sporządzeniem szczegółowego projektu. W proces projektowania klimatyzacji bierze się pod uwagę następujące czynniki:

  • Miejsce instalacji klimatyzacji (ilość i przeznaczenie pomieszczeń oraz ich specyficzne cechy, które mogą mieć wpływ na temperaturę powietrza)
  • Wykluczenie pomieszczeń, które są zagrożone pożarem lub wybuchem
  • Wyliczenie obciążenia chłodniczego
  • Dobór urządzenia o wymaganej mocy chłodzącej
  • Wybór miejsca instalacji jednostki zewnętrznej i wewnętrznej z uwzględnieniem wszelkich norm technicznych (nośność ścian, zachowanie odpowiednich odległości, maksymalna różnica wysokości pomiędzy jednostkami, poziom hałasu wytwarzanego przez jednostkę zewnętrzną itp.)
  • Uwzględnienie możliwości podłączenia elektrycznego oraz odprowadzania kondensatu
  • Zaplanowanie koniecznych przewierceń w ścianie
  • Uwzględnienie oczekiwań i preferencji klienta, co do wydajności i kosztów eksploatacji urządzeń klimatyzacyjnych
>

Prawidłowy projekt klimatyzacji gwarancją satysfakcji użytkowników

Montaż klimatyzatorów pociąga za sobą oczywiście konkretne koszty, dlatego tak ważne jest, aby jak najlepiej dobrać odpowiednie urządzenia i zoptymalizować ich pracę. Jeśli już na etapie projektowania klimatyzacji zostaną popełnione błędy, może to niestety mieć poważne konsekwencje dla inwestora. Najczęstsze skutki wadliwego projektu, to niska wydajność urządzeń, problemy z konserwacją sprzętu, awaryjność i podwyższone koszty eksploatacji.

Klimatyzacja ma poprawiać komfort codziennego funkcjonowania, dlatego należy z rozwagą wybrać firmę zajmującą się jej projektem i montażem.

Z usług naszego serwisu klimatyzacji skorzystało już wielu klientów indywidualnych oraz właścicieli obiektów użyteczności publicznej. Każdorazowo kierujemy się przede wszystkim oczekiwaniami inwestora i staramy się tak zaprojektować instalację, aby była zgodna z normami technicznymi i maksymalnie spełniała warunki określone przez klienta.

Jeśli zastanawiasz się nad montażem klimatyzacji, skontaktuj się z naszym serwisem. Po zapoznaniu się z Twoimi oczekiwaniami i specyfikacją pomieszczeń, w których mają być zamontowane klimatyzatory, przedstawimy Ci wstępny projekt instalacji wraz z wyceną.

Zapewniamy, że projektując klimatyzację, kierujemy się komfortem i zadowoleniem naszych klientów!

TOPCall Now ButtonZADZWOŃ TERAZ