zalety klimatyzacji

Pomimo coraz mocniej rozwijającej się technologii oraz wdrażania kolejnych innowacyjnych rozwiązań, wiele urządzeń nadal ulega awariom. Naprawa klimatyzacji jest więc tam samo powszechna, jak regeneracja każdej innej elektroniki. Można oczywiście zmniejszyć ryzyko wystąpienia usterki przez regularne poddawanie klimatyzatorów przeglądom oraz ich czyszczenie. Co jednak należy zrobić, jeśli mimo to przestaną one działać? W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem wydaje się skorzystanie z usług profesjonalnego serwisu świadczącego usługi z zakresu chłodnictwa i klimatyzacji. Zapraszamy do kontaktu z naszym punktem, który mieści się na terenie Białegostoku.

Opłacalność naprawy klimatyzacji

Klimatyzatory przenośnie oraz klimatyzacja do domu to rodzaj luksusu, jaki warto sobie zapewnić. Czasami jednak zdarza się, że urządzenia te przestają działać w prawidłowy sposób. Wiele osób wówczas zastanawia się, czy inwestowanie w ich naprawę jest opłacalne. Odpowiedź jest twierdząca, jednak tylko wtedy, gdy o pomoc zwrócimy się do specjalistów. Zanim decyzja o wyborze serwisu zostanie podjęta, warto zapytać o to, czy ma on autoryzację najlepszych producentów systemów chłodniczych, takich jak:

  • Samsung,
  • LG,
  • Mitsubishi,
  • Toshiba,
  •  Daikin,
  • Gree.

Taka informacja mówi bardzo wiele o kompetencjach danego punktu. Nasz białostocki serwis może pochwalić się takim dokumentem, przez co jesteśmy w stanie zapewnić kontrahentom dostęp do oryginalnych części zamiennych, które bywają konieczne podczas naprawy klimatyzacji. Co więcej, w szeregach firmy zatrudniany jedynie wykwalifikowanych pracowników. Są to głównie osoby z tytułem inżyniera lub technicy znający specyfikę systemów chłodniczych. Dokładamy także wszelkich starań, aby nasi wykonawcy regularnie uczestniczyli w branżowych szkoleniach, podczas których mogą zdobywać kolejne pokłady wiedzy oraz poszerzać umiejętności.

Koszt związany z naprawą klimatyzacji w Białymstoku

Każdorazowo przed przystąpieniem do prac naprawczych, konieczne jest przeprowadzenie szczegółowego przeglądu dostarczonych urządzeń. Takie działanie pozwala na dokładne zdiagnozowanie usterki oraz zlokalizowanie źródła problemu. Dzięki temu zwiększamy szansę na to, że naprawa klimatyzacji przebiegnie szybko i sprawnie.

naprawa klimatyzacji w domu

Oszacowanie jej kosztów zawsze ustalane jest indywidualnie. Po przeanalizowaniu stanu technicznego urządzeń w naszym białostockim serwisie pracownik będzie zobligowany do przedstawienia jego szczegółów Klientowi, wyjaśnienia możliwości związanych z regeneracją sprzętu, a także zaprezentowania wstępnej wyceny za tę usługę.

Zawsze staramy się, aby proces związany z renowacją klimatyzatorów był jak najprostszy i nie narażał zleceniodawcy na wygórowane koszty. Ostateczna decyzja o podjęciu naprawy każdorazowo należy do interesanta. Najczęściej przedsięwzięcie to okazuje się znacznie bardziej opłacalne niż zakup i instalacja nowego systemu chłodniczego.

Warto pamiętać, że regularna dezynfekcja klimatyzatorów oraz poddawanie ich przeglądom przynajmniej raz na pół roku, w znaczący sposób zmniejsza ryzyko wystąpienia usterek. Jeśli jednak dojdzie do awarii, to naprawa klimatyzacji w naszym serwisie w Białymstoku jest gwarancją dobrze wykonanej pracy i satysfakcji. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Pozostajemy do Państwa dyspozycji, chętnie odpowiemy na wszelkie pytania i ustalimy szczegóły dotyczące współpracy pomiędzy nami.

naprawa-klimatyzacji-oszczednosc

Bezpłatne chłodzenie Białystok jest ekonomiczną metodą wykorzystania niskiej temperatury powietrza zewnętrznego do wspomagania wody chłodzącej, która może być następnie wykorzystana w procesach przemysłowych lub systemach klimatyzacji. Woda schłodzona może być wykorzystywana natychmiast lub magazynowana krótko- lub długoterminowo. Gdy temperatura zewnętrzna jest niższa w porównaniu z temperaturą wewnętrzną, system ten wykorzystuje chłodne powietrze zewnętrzne jako źródło swobodnego chłodzenia. W ten sposób system zastępuje chłodziarkę w tradycyjnych systemach klimatyzacji osiągając ten sam efekt chłodzenia. Takie systemy mogą być wykonane dla pojedynczych budynków lub sieci chłodniczych.

montaz-klimatyzacji
Działanie klimatyzatora Białystok

Gdy temperatura otoczenia spada do zadanej temperatury, zawór modulujący umożliwia omijanie całości lub części schłodzonej wody przez istniejący agregat chłodniczy i przechodzenie przez system swobodnego chłodzenia, który zużywa mniej energii i wykorzystuje niższą temperaturę otoczenia do chłodzenia wody w systemie.

Można to osiągnąć poprzez zainstalowanie chłodziarki strumieniowo-ściernej z dowolnym istniejącym agregatem chłodniczym lub na własną rękę. Przy niskich temperaturach otoczenia, instalacja może omijać istniejący agregat chłodniczy, co pozwala zaoszczędzić nawet do 75% energii, bez kompromisów w zakresie wymogów dotyczących chłodzenia wentylacja Białystok .

Wentylacja rekuperacja i klimatyzacja

W ogrzewaniu, wentylacji i klimatyzacji (HVAC) w miesiącach zimowych duże budynki komercyjne mogą wymagać chłodzenia pomieszczeń wewnętrznych, nawet jeśli pomieszczenia obwodowe wymagają ogrzewania. Swobodne chłodzenie to produkcja schłodzonej wody bez użycia chłodziarki, która może być powszechnie stosowana w strefach umiarkowanych późną jesienią, zimą i wczesną wiosną. Bezpłatne chłodzenie nie jest całkowicie bezpłatne, ponieważ agregat chłodniczy jest nadal aktywny.
Metody montażu wentylacji. Zakładając, że system może wykorzystywać darmowe chłodzenie, istnieją trzy sposoby wykorzystania wolnego chłodzenia.

Woda z wieży chłodniczej może być bezpośrednio połączona z przepływem wody chłodzącej. Jeżeli wieża chłodnicza jest otwarta, wówczas wymagane jest zastosowanie filtra w celu usunięcia wszelkich zanieczyszczeń, które mogłyby gromadzić się w jej wnętrzu. Oszczędności związane są z ograniczonym zużyciem energii chłodniczej. Zastosowanie tej metody zwiększa ryzyko korozji .

Wymiennik ciepła wentylacji

Płyta i ramowy wymiennik ciepła wentylacji Białystok. Wymiennik ciepła przekazuje ciepło bezpośrednio z obiegu wody chłodzącej do pętli wieży chłodniczej. Wymiennik utrzymuje wodę wieży chłodzącej w pozycji oddzielonej od płynu chłodniczego przepływającego przez wężownice chłodzące. Woda chłodząca jest w ten sposób schładzana. Oszczędność energii jest wynikiem zmniejszenia obciążenia chłodnic, a tym samym zmniejszenia zużycia energii. Wzrost kosztów spowodowany jest koniecznością kompensacji różnic ciśnień przez pompę.
Migracja chłodnicza rekuperacji. Układ zaworów w chłodziarce wodnej otwiera bezpośrednią drogę między skraplaczem a parownikiem. Stosunkowo ciepły płyn znajdujący się w pętli chłodniczej odparowuje czynnik chłodniczy, a energia jest przekazywana bezpośrednio do skraplacza, gdzie jest schładzana i kondensacjonowana przez wodę z chłodni kominowej.Metoda ta opiera się na założeniu, że czynnik chłodniczy ma tendencję do zbliżania się do najzimniejszego punktu w obiegu chłodniczym w Białymstoku. Oszczędności związane z tą metodą wynikają z braku aktywności kompresora, ponieważ wszystkie dmuchawy, wentylatory i pompy są sprawne.