Serwis klimatyzacji
>

Serwis klimatyzacji fakty i mity

Wraz ze wzrostem popularności klimatyzacji, wokół niej narasta wiele mitów, które nie zawsze są zgodne z prawdą. Chyba najpopularniejszy dotyczy szkodliwości klimatyzowanego powietrza na ludzki organizm.  Tymczasem problem tkwi w tym, że to nie sama klimatyzacja jest szkodliwa, tylko jej nieprawidłowe użytkowanie i zaniechanie przeglądów oraz czyszczenia klimatyzacji i jej poszczególnych elementów. Klimatyzator, jak każdy inny sprzęt wymaga okresowych kontroli i konserwacji. Tylko takie postepowanie da pewność, że urządzenie będzie działało poprawnie i bez szkody dla zdrowia osób z niego korzystających. Dlatego, jeśli chcesz mieć pewność, że klimatyzatory pracują prawidłowo, pamiętaj, aby przynajmniej dwa razy w roku wykonać serwis Twojej klimatyzacji.

>

Po co dokonywać serwisu klimatyzacji?

Poza tak oczywistym powodem wymuszającym serwis klimatyzacji jak wymiana zużytych elementów i kontrola poprawnej jakości działania urządzenia, bardzo ważnym wskazaniem do przeglądu, jest konieczność regularnego czyszczenia klimatyzacji i odkażania urządzenia. Dzieje się tak, dlatego, że podczas pracy klimatyzatorów wydziela się wilgoć, co w połączeniu z zanieczyszczeniami pochodzącymi z pobieranego powietrza daje idealne warunki do rozwoju różnego rodzaju groźnych dla zdrowia bakterii, grzybów i wirusów. Najczęściej w urządzeniach klimatyzacyjnych spotyka się takie bakterie jak legionella pneumophila, gronkowiec złocisty i pałeczka ropy błękitnej oraz grzyby w postaci kropidlaka czarnego i candida albicans. Są one bardzo toksyczne dla człowieka, dlatego należy pamiętać, że instalacja klimatyzacji wiąże się z późniejszymi obowiązkami związanymi z konserwacją i czyszczeniem sprzętu.

>

Pamiętaj o serwisie klimatyzacji jeśli chcesz oddychać zdrowym powietrzem

Tylko regularnie przeprowadzane przeglądy, czyszczenie i konserwacja urządzeń klimatyzacyjnych, dadzą Ci pewność, że powietrze, którym oddychasz jest wolne od szkodliwych dla człowieka grzybów i pleśni. Sprawnie działająca klimatyzacja to komfort i zdrowie w jednym.

Serwis klimatyzacji w Białymstoku, poleca zespół dobrze wyszkolonych fachowców, którzy zadbają o to, abyś mógł w pełni cieszyć się zdrowym, chłodnym powietrzem w upalne dni.

Oferujemy kompleksowe usługi kontroli klimatyzacji w domach, mieszkaniach, sklepach i innych obiektach użyteczności publicznej. Zajmujemy się, konserwacją, czyszczeniem oraz naprawą urządzeń klimatyzacyjnych większości znanych i cenionych producentów.

Zadzwoń do naszego serwisu klimatyzacji i umów się na kontrolę swojej instalacji.  Zapewnimy Ci usługę na najwyższym poziomie, dzięki której będziesz mógł cieszyć się czystym powietrzem i odpowiednią temperaturą w swoim otoczeniu.

POGOTOWIE SERWISOWE

Na czym polega serwis klimatyzacji?

Na czym polega serwis klimatyzacji? Nasza firma, podobnie jak producenci klimatyzatorów zaleca okresowe kontrole urządzeń wykonywane dwa razy do roku. Oferujemy serwis i czyszczenie klimatyzacji na terenie gminy Białystok oraz w województwach ościennych. Dodatkowo, klienci, którzy zamówili u nas usługę montażu klimatyzatorów, maja zapewnione 2 bezpłatne przeglądy w ciągu pierwszego roku użytkowania urządzeń. Procedura kontroli i czyszczenia klimatyzacji polega na:

  • Konserwacji wymienników ciepła wraz z czyszczeniem lub wymianą filtra
  • Bardzo dokładnym odkażeniu tacy skroplin, która jest szczególnie narażona na rozwój grzybów i pleśni
  • Oczyszczeniu wentylatora w parowniku
  • Przeglądzie skraplacza ze szczególnym zwróceniem uwagi na chłodnicę, którą należy oczyścić z pyłków, liści i kurzu
  • Sprawdzeniu poprawności działania urządzenia (m.in. pomiary ciśnienia, poboru prądu, temperatur nadmuchowych, sprawdzenie szczelności układu) i ewentualnej naprawie klimatyzacji

Nasi pracownicy, oprócz wieloletniego doświadczenia posiadają certyfikaty autoryzacyjne wymagane przez producentów urządzeń klimatyzacyjnych, wobec czego korzystanie z naszych usług zapewnia ważność otrzymanej przy zakupie gwarancji.

Umów się na konsultację

Open Power Sp. z o.o.
ul. Elewatorska 11/1
15-620 Białystok
E-mail: openpower@openpower.pl
883 944 942

NAJNOWSZE PORADY

VIEW ALL
TOPCall Now ButtonZADZWOŃ TERAZ