Odgrzybianie klimatyzacji
>

Odgrzybianie klimatyzacji czy potrzebne

Klimatyzacja ma tyle samo zwolenników, co przeciwników. Ci, którzy są z niej zadowoleni, mówią o komforcie płynącym z możliwości przebywania w przyjemnie chłodnych pomieszczeniach podczas upałów, a jej oponenci podnoszą argument częstych infekcji dróg oddechowych, którym klimatyzacja sprzyja.

Czy rzeczywiście, instalacja klimatyzacji stanowi zagrożenie dla zdrowia? Trudno o jednoznaczną odpowiedź na to pytanie, gdyż ewentualna szkodliwość klimatyzacji jest zazwyczaj wynikiem zaniedbań właściciela i nieprawidłowej eksploatacji.  Rozważając zatem zakup i montaż klimatyzatora, pamiętajmy, że, wiąże się to z koniecznością przeprowadzania okresowej konserwacji i odgrzybiania klimatyzacji. Takie postępowanie uchroni nas przed infekcjami i zapewni sprawne działanie urządzenia bez szkodliwego wpływu na nasze zdrowie.

Odgrzybianie klimatyzacji

>

Dlaczego trzeba czyścić i odgrzybiać klimatyzację?

Jak każde urządzenie domowe czy biurowe, również klimatyzatory wymagają drobnych zabiegów konserwacyjnych i porządkowych. Ponieważ odpowiadają za jakość powietrza, którym oddychamy, powinniśmy dbać o nie szczególnie starannie. Nawet minimalna wiedza na temat tego, jak działa klimatyzacja wystarczy, aby zrozumieć, że w wilgotnym środowisku, które powstaje podczas pracy urządzenia, bardzo łatwo może dojść do rozwoju groźnych dla zdrowia grzybów, pleśni i bakterii. Oprócz cieszącej się najgorszą sławą bakterii legionella pneumophila, w zaniedbanym klimatyzatorze możemy napotkać grzyby: kropidlaka czarnego lub candida albicans, które mają negatywny wpływ na zdrowie człowieka. Jeżeli więc chcemy mieć pewność, że nasze urządzenia działają prawidłowo i nie stwarzają zagrożenia, nie zapominajmy o regularnym czyszczeniu i odgrzybianiu klimatyzacji.

>

Jak odgrzybić klimatyzację?

Każda klimatyzacja zarówno domowa jak i ta w biurowcach czy marketach, bezwzględnie wymaga czyszczenia i odgrzybiania. O ile prace typu: umycie obudowy, oczyszczenie filtra oraz wlotów i wylotów powietrza możemy wykonywać we własnym zakresie, to takie czynności jak dezynfekcja i odgrzybianie klimatyzacji najlepiej zlecić wyspecjalizowanej firmie.

Serwis klimatyzacji Białystok oferuje swoim klientom okresowe przeglądy instalacji, wykonywane przez profesjonalnych serwisantów posiadających specjalne uprawnienia do montażu i eksploatacji urządzeń zawierających substancje kontrolowane.

Nasi pracownicy posiadają fachową wiedzę dotyczącą środków chemicznych (biocydów) służących do odgrzybiania klimatyzacji, które z powodu swoich właściwości muszą być używane z zachowaniem norm bezpieczeństwa. Dezynfekcja klimatyzacji każdorazowo poprzedzona jest szczegółową diagnostyką stanu urządzenia, na podstawie, której dobiera się odpowiednie metody i środki odkażające posiadające wymagane atesty higieniczne.

Odgrzybianie klimatyzacji to bezwzględne wymogi producentów na regularne przeglądy i czyszczenie

Pamiętaj, że producenci klimatyzatorów nakładają na użytkowników obowiązek wykonania przeglądu urządzenia dwa razy w roku. Dzięki temu Twoja gwarancja utrzyma swoją ważność i będziesz mógł liczyć na bezpłatne naprawy w czasie jej trwania.

Nasza firma oferuje dwukrotne, bezpłatne wykonanie przeglądu, czyszczenia i odgrzybiania klimatyzacji w pierwszym roku jej użytkowania, pod warunkiem, że urządzenia zostały przez nas zainstalowane.

Jeśli zależy Ci na tym, aby Twoja klimatyzacja działała bez zarzutu i nie szkodziła korzystającym z niej osobom, zadbaj o jej systematyczną konserwację.

Powierz swoje urządzenia profesjonalistom i ciesz się zdrowym powietrzem w swoim otoczeniu.

Umów się na konsultację

Open Power Sp. z o.o.
ul. Elewatorska 11/1
15-620 Białystok
E-mail: openpower@openpower.pl
883 944 942

NAJNOWSZE PORADY

VIEW ALL
TOPCall Now ButtonZADZWOŃ TERAZ