Czyszczenie klimatyzacji
Profilaktyka

Czyszczenie klimatyzacji pamiętaj o tym, sprzątając mieszkanie

Jeśli zainstalowałeś klimatyzację i ciesz się przyjemnym chłodem w swoim mieszkaniu podczas upalnego lata, nie zapominaj, że musisz jeszcze zadbać o to, aby powietrze w Twoim domu było nie tylko schłodzone, ale również zdrowe. Pamiętaj, że klimatyzator split nie dostarcza świeżego powietrza do pomieszczenia, dlatego przynajmniej raz dziennie powinno się otworzyć okna i wywietrzyć takie miejsce.

Robiąc porządki, można zauważyć jak łatwo w naszych mieszkaniach czy biurach zbiera się kurz i osiada na wszystkich powierzchniach. Ta sytuacja dotyczy również urządzeń klimatyzacyjnych, które są narażone na wpływ różnego rodzaju zanieczyszczeń pochodzących z otoczenia. Dlatego sprzątając, nie zapominajmy o czyszczeniu klimatyzacji, która odpowiednio traktowana będzie nam dłużej służyła.

Asekuracja

Jak samemu czyścić klimatyzację?

Serwis klimatyzacji Białystok oferuje okresowe przeglądy urządzeń klimatyzacyjnych wraz z czyszczeniem i odgrzybianiem klimatyzacji przy pomocy specjalnych środków chemicznych. Każdy użytkownik, powinien jednak we własnym zakresie samodzielnie czyścić klimatyzację mniej więcej, co dwa tygodnie. Chodzi tu szczególnie o usunięcie zabrudzeń z wlotów, wylotów oraz filtrów powietrza. Czyścimy je za pomocą odkurzacza, ściereczki, zwykłej wody oraz ewentualnie delikatnego środka myjącego.

CZYSZCZENIE KLIMATYZACJI

Dwa razy w roku skorzystaj z usług profesjonalisty

Zgodnie z zaleceniami producentów, nasi specjaliści również zalecają wykonanie profesjonalnego czyszczenia i dezynfekcji zainstalowanych urządzeń dwa razy w roku. Nasz serwis klimatyzacji oferuje taką usługę w Białymstoku i pobliskich województwach z wykorzystaniem najlepszych środków chemicznych posiadających wymagane atesty higieniczne. Nasi pracownicy posiadają świadectwa kwalifikacji z zakresu chłodnictwa i elektryki, uprawniające do montażu i naprawy urządzeń zawierających substancje kontrolowane i stale rozszerzają swoją wiedzę uczestnicząc w specjalistycznych szkoleniach i kursach. W ramach czyszczenia klimatyzacji zostaną wykonane następujące prace:

  • Oczyszczenie z zanieczyszczeń (liście, kurz) skraplacza ze szczególnym uwzględnieniem chłodnicy
  • Dezynfekcja parownika, odkażenie środkiem grzybobójczym tacy skroplin i filtra
  • Wymycie obudowy jednostki zewnętrznej i wewnętrznej
  • Czyszczenie przewodów instalacji klimatyzacyjnej za pomocą szczotkowania mechanicznego

Pamiętaj, że wszystkie urządzenia klimatyzacyjne wymagają okresowej kontroli i dezynfekcji. Dotyczy to zarówno klimatyzacji w domu, jak i w bloku czy markecie. Jeśli chcesz wyczyścić swoją klimatyzację i mieć pewność, że będzie to wykonane zgodnie z przepisami i z zachowaniem norm bezpieczeństwa, skontaktuj się z naszym serwisem.

Serwis klimatyzacji Białystok zadba o zdrowe i świeże powietrze w Twoim domu i w pracy.

Regularne czyszczenie klimatyzacji

Masz klimatyzację? Jeśli chcesz mieć pewność, że będzie długo działała i nie będzie stanowiła zagrożenia dla zdrowia osób przebywających w klimatyzowanych pomieszczeniach, musisz o nią zadbać. Nie wymaga to zbyt dużego nakładu czasu i środków, a ma niebagatelne znaczenie dla poprawnego działania zainstalowanych urządzeń. Regularne czyszczenie klimatyzacji uchroni Cię przed:

  • pojawieniem się w powietrzu toksycznych dla człowieka bakterii, z których najbardziej znana i niebezpieczna to Legionella pneumophila, odpowiedzialna za ciężkie infekcje płucne
  • nieprzyjemnym zapachem wydzielanym podczas pracy klimatyzatora, który zazwyczaj jest oznaką pojawienia się pleśni
  • zmniejszeniem wydajności pracy urządzenia, a zarazem zwiększeniem poboru energii
  • utratą gwarancji, gdyż producenci zalecają wykonanie czyszczenia i przeglądu klimatyzacji dwa razy w roku

Umów się na konsultację

Open Power Sp. z o.o.
ul. Elewatorska 11/1
15-620 Białystok
E-mail: openpower@openpower.pl
883 944 942

NAJNOWSZE PORADY

VIEW ALL
TOPCall Now ButtonZADZWOŃ TERAZ