Klimatyzacja split

Klimatyzacja split - tylko z Open Power z Białegostoku

>

Klimatyzacja split w domu i w sklepie

Choć w naszym kraju, klimatyzacja nie jest jeszcze czymś całkowicie powszechnym, to jednak staje się coraz bardziej zauważalna. W upalne dni chcemy czuć się komfortowo nie tylko w chłodzonych centrach handlowych, ale również we własnych mieszkaniach. Montaż i zakup klimatyzatorów nie jest już tak kosztowny jak kiedyś, dlatego coraz więcej osób decyduje się na taki krok. Klimatyzacja typu split jest najczęściej stosowanym rozwiązaniem zarówno w prywatnych domach jak i w obiektach użyteczności publicznej.

KLIMATYZACJA SPLIT

>

Czym jest klimatyzacja split?

Każdy z nas, na pewno niejeden raz widział urządzenia klimatyzacyjne przymocowane do zewnętrznej elewacji domów, kin czy sklepów. Właśnie te maszyny, są jedną z części klimatyzacji split, a jej druga połowa znajduje się wewnątrz danego obiektu. Oba urządzenia są ze sobą połączone przewodem elektrycznym oraz przewodami freonowymi, którymi transportowany jest czynnik chłodniczy. Klimatyzator typu split działa na podobnych zasadach, co zwykła lodówka. Krążący pomiędzy urządzeniami czynnik chłodniczy, w jednostce wewnętrznej będącej parownikiem pobiera ciepło z pomieszczenia i przechodzi w stan gazowy ochładzając powierzchnię wymiennika. Następnie przepływa do jednostki zewnętrznej (skraplacza) i oddaje ciepło do otoczenia. Ten cykl nieustająco się powtarza, powodując ochładzanie pomieszczenia do pożądanej temperatury.

>

Zalety i wady klimatyzacji split

Nasz serwis klimatyzacji Białystok zajmuje się sprzedażą i montażem klimatyzatorów typu split od wielu lat. Bazując na naszym bogatym doświadczeniu, pomagamy naszym klientom w wyborze najlepszych urządzeń, które będą dopasowane zarówno do indywidualnych potrzeb jak i wymogów technicznych związanych z danym budynkiem i pomieszczeniem.

Klimatyzatory split nadają się do domów, mieszkań i wszelkich innych budynków.

Ich główne zalety, to:

  • Cicha praca, dzięki temu, że generujący hałas skraplacz umieszczony jest na zewnątrz budynku
  • Estetyka - montowane w pomieszczeniach parowniki są tak projektowane, aby można je łatwo wkomponować w otoczenie
  • Funkcja ogrzewania pomieszczenia, którą posiada większość modeli

Główną wadą tego typu urządzeń jest natomiast konieczność zamontowania skraplacza na elewacji budynku, co może ją niestety szpecić i przeszkadzać sąsiadom. Dlatego przystępując do instalacji klimatyzatora, należy wcześniej upewnić się, czy nie musimy wystąpić o zgodę na montaż np. do zarządu wspólnoty.

Inną wadą może być wysokość, na której ma zawisnąć skraplacz, jednak pracownicy naszego serwisu klimatyzacji posiadają wszelkie uprawnienia do prac wysokościowych i odpowiedni sprzęt umożliwiający montaż urządzeń w najbardziej niedostępnych miejscach.

Rodzaje klimatyzacji split

Urządzenia klimatyzacyjne typu split dzieli się ze względu na miejsce ich montażu w pomieszczeniu. Rozróżniamy, więc klimatyzatory:

  • przypodłogowe
  • przysufitowe
  • ścienno – przysufitowe
  • kasetonowe (montowane w suficie podwieszanym)
  • kanałowe (montowane w stropie)

Nasz serwis klimatyzacji oferuje klientom szeroki wybór różnego rodzaju urządzeń do klimatyzacji. Montujemy zarówno klimatyzatory ścienno – przysufitowe szczególnie w małych pomieszczeniach jak i urządzenia kasetonowe czy kanałowe.

Jeśli nie wiesz, jaki klimatyzator wybrać – przyjdź do nas, a na pewno doradzimy Ci najlepsze rozwiązanie!

>

Jak dbać o klimatyzację?

Jeśli jesteś już szczęśliwym posiadaczem własnej klimatyzacji, pamiętaj, że należy ją systematycznie poddawać przeglądom dokonywanym przez profesjonalny serwis. Dzięki temu, urządzenia będą działały długo i nie będą zagrażać zdrowiu osób z nich korzystających. Nasza firma wykonuje okresowe kontrole, podczas których sprawdzamy ciśnienie w instalacji, wymieniamy filtry oraz czyścimy poszczególne elementy klimatyzatora.

Ponadto, serwis klimatyzacji Białystok oferuje swoim klientom dwa bezpłatne przeglądy zainstalowanych przez nas urządzeń w ciągu pierwszego roku użytkowania.

>

Klimatyzacja split liderem w tworzeniu dobrego klimatu

Jeśli podczas upałów chcesz przebywać w pomieszczeniach chłodzonych przez sprawne i ciche urządzenia, zapoznaj się z ofertą naszego serwisu i rozważ instalację klimatyzacji split, rekuperacji lub wentylacji, która zapewni Ci komfort w pracy i w domu.

Skontaktuj się z naszym biurem, a my stworzymy odpowiedni klimat w Twoim otoczeniu!

Umów się na konsultację

Open Power Sp. z o.o.
ul. Elewatorska 11/1
15-620 Białystok
E-mail: openpower@openpower.pl
883 944 942

NAJNOWSZE PORADY

VIEW ALL
TOPCall Now ButtonZADZWOŃ TERAZ