Klimatyzacja czy można się nią ogrzać

Klimatyzacja czy można się nią ogrzać

To, że klimatyzacja schładza pomieszczenia podczas upałów, jest oczywiste. Wiele osób nie wyobraża sobie przetrwania gorących letnich miesięcy, bez coraz popularniejszej „klimy”. Nie wszyscy jednak wiedzą, że najnowocześniejsze systemy klimatyzacyjne, nie tylko obniżają temperaturę, ale są w stanie również ją podnieść i spowodować, że mimo chłodu za oknem, w pomieszczeniu rozejdzie się przyjemne ciepło.

klimatyzacja czy mozna sie nia ogrzac w domu i biurze

Instalacja klimatyzacji z usługą serwisu

Ciepło z klimatyzatora? To możliwe!

W naszej szerokości geograficznej, tradycyjny klimatyzator sprawdzi się zaledwie przez parę miesięcy w roku, gdyż lato niestety nas nie rozpieszcza i z prawdziwym upałem, mamy do czynienia tylko przez kilkanaście tygodni. Pozostałe miesiące, to zazwyczaj zmaganie się z chłodem i niemałymi rachunkami za ogrzewanie domów i mieszkań. Niezależnie od tego, jaki system grzania posiadamy w naszych domach, zazwyczaj uruchomienie go zajmuje trochę czasu i energii. Obojętnie, czy jest to kominek, piec węglowy, czy centralne ogrzewanie, raczej trudno spowodować, by w pomieszczeniach natychmiast zrobiło się ciepło. W takich sytuacjach, przyda się właśnie klimatyzator z funkcją grzania, gdyż jego uruchomienie, to po prostu włączenie odpowiedniego guzika. Dlatego decydując się na instalację klimatyzacji, warto zastanowić się czy nie wybrać, co prawda droższego, ale bardziej wszechstronnego klimatyzatora, który nie tylko schłodzi, ale również ogrzeje nasz dom.

Klimatyzacja, która grzeje. Czy warto?

To, że przełączymy nasze urządzenie na tryb ogrzewania, zazwyczaj nie oznacza, że ogrzejemy dom przy wielostopniowych mrozach. Zdecydowana większość klimatyzatorów z funkcją grzania, najlepiej sprawdza się przy temperaturze zewnętrznej nieprzekraczającej -5 stopni. Nadają się, zatem najlepiej do dogrzewania pomieszczeń w okresach przejściowych, czyli jesienią i wiosną, kiedy uruchamianie tradycyjnego grzania jest mało opłacalne.

Montaż klimatyzacji z opcją grzania, to nie tylko komfort i wygoda, ale również znaczne oszczędności. Pomimo faktu, że tego typu urządzenia są nieco droższe, to wykorzystanie ich w roli źródła ciepła, przynosi późniejsze korzyści, gdyż koszty eksploatacji są niższe niż te, które generują tradycyjne systemy ogrzewania.

Mimo faktu, że wykorzystywanie klimatyzacji do ogrzewania pomieszczeń, jest jeszcze mało znane, to metoda ta stopniowo zyskuje na popularności. Nieustające unowocześnianie i stosowanie najnowszych technologii, czyni z klimatyzatorów naprawdę uniwersalne urządzenia służące do podnoszenia komfortu w budynkach zarówno latem jak i zimą.

Klimatyzacja czy można się nią ogrzać

Nowoczesny dom z wszechstronną klimatyzacją czyli czy instalować klimatyzację? Minęły już czasy, gdy domy budowało się przez wiele lat metodą „gospodarczą”. Dziś, budowę poprzedza, staranny projekt, który coraz częściej uwzględnia instalację domowych klimatyzatorów stających się popularnym elementem nowego domu.

Klimatyzacja, przestała już kojarzyć się tylko z „ciepłymi krajami”, gdyż zmieniła się jej rola. Obecne modele klimatyzatorów, pełnią wiele funkcji począwszy od klasycznego chłodzenia, przez ogrzewanie, cyrkulację, osuszanie i oczyszczanie wdmuchiwanego powietrza. Jeśli dodać do tego nowoczesny design, dzięki którym urządzenia te idealnie wkomponowują się w wystrój wnętrza, montaż klimatyzacji śmiało można uznać za dobry pomysł na podniesienie całorocznego komfortu we własnym domu.

Umów się na konsultację

Open Power Sp. z o.o.

Al. 1000-lecia Państwa Polskiego 2 lok.805
15-111 Białystok

NAJNOWSZE PORADY

VIEW ALL
TOPCall Now ButtonZADZWOŃ TERAZ