nowoczesne wnetrze

Klimatyzacja jest niezastąpiona podczas letnich upałów. Urządzenia chłodzące powietrze, są obecne w coraz większej liczbie polskich domów. Wszystko dlatego, że montaż takiej instalacji nie jest równoznaczny z koniecznością wydawania fortuny. Jest to przykład luksusu, który znajduje się w zasięgu finansowym niemal każdego pracującego człowieka. Chłodnictwo i klimatyzacja stają się bardzo popularnym rozwiązaniem. Należy jednak pamiętać, że wymaga ono specjalistycznej pielęgnacji. Co zasługuje na szczególną uwagę? Pracownicy naszego białostockiego serwisu chętnie udzielą odpowiedzi na takie pytania.

Przegląd klimatyzatora jako niezawodny sposób jego pielęgnacji

Należy pamiętać, że jedyną skuteczną metodą zapewnienia bezpieczeństwa w domach z klimatyzacją, jest poddawanie jej przeglądom. Takie działania powinny mieć miejsce co najmniej dwa razy w roku. Wszystko dlatego, że jeśli w urządzeniu dojdzie do wycieku freonu, zachodzi wysokie prawdopodobieństwo zatarcia się sprężarki. Naprawa podobnej usterki jest bardzo kosztownym przedsięwzięciem. Co więcej, jej zaniedbanie ma znaczenie nie tylko dla zasobności portfela, ale także dla środowiska. Taki defekt klimatyzatora ma bezpośredni wpływ na jego zdolność do bycia ekologicznym. Po więcej informacji zapraszamy do naszego serwisu w Białymstoku.

Serwis w Białymstoku, czyli klimatyzatory przenośne i stacjonarne

Klimatyzacja może występować w wariancie mobilnym lub stacjonarnym. W przypadku tych drugich urządzenia mogą być montowane bezpośrednio do ścian lub sufitu. Wielu Klientów zastanawia się nad tym, która z powyższych propozycji jest lepsza. Otóż wszystko jest zależne od indywidualnych potrzeb inwestora. Każdego, kto zmaga się z jakimikolwiek wątpliwościami w obrębie tego zagadnienia, zapraszamy na konsultację do naszego białostockiego serwisu.

Urządzenia odpowiedzialne za obniżanie temperatury w pomieszczeniach oraz zachowywanie w nich równowagi wilgotnościowej, możemy podzielić na:

 • klimatyzatory przenośne, nazywane także kompaktowymi lub monoblokowymi. Zazwyczaj występują one w formie jednoczęściowej. Nadają się przede wszystkim do małych pomieszczeń oraz mieszkań w blokach;
 • klimatyzacje stacjonarne, czyli składające się z elementów wewnętrznych i zewnętrznych. Wyróżniamy opcję split, która zbudowana jest z jednostek zewnętrznych i wewnętrznych oraz multisplit – nadającą się do obsługi wielu pomieszczeń ze względu na zastosowanie nieco bardziej zaawansowanej technologii.

Przedstawione powyżej informacje są niezwykle ogólne.

Klimatyzacja split umów się na montaż

Niektóre modele klimatyzatorów typu split są dostępne również w wersji mobilnej. Dlatego też zachęcamy Klientów do umówienia się na spotkanie ze specjalistami z naszego salonu w Białymstoku. Jesteśmy przekonani, że będą oni w stanie przedstawić wszystkie możliwie opcje i pomóc w wyborze najkorzystniejszej spośród nich.

zadowoleni klienci

Klimatyzacja z założenia służy chłodzeniu powietrza, ale istnieją także takie urządzenia, które mogą je podgrzewać. Dzięki temu wiele modeli stanowi kompleksowe rozwiązanie, mogące zastąpić lub uzupełnić inny system grzewczy w domu. O szczegóły takiej oferty warto dopytać pracowników zatrudnionych w naszym serwisie klimatyzacji w Białymstoku. Pozostają oni do dyspozycji Klientów. Należy pamiętać, że wybór klimatyzatora jest ściśle uzależniony od indywidualnych potrzeb. Zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny, mailowy lub bezpośrednie udanie się do naszego salonu.

Etykiety dla klimatyzatorów

klimatyzacja-samsung-scienna

Dyrektywa UE 92/75/WE ustanowiła system znakowania zużycia energii. Dyrektywa została wdrożona w kilku innych dyrektywach, dlatego też większość sprzętu AGD, opakowań żarówek i samochodów osobowych musi być opatrzona etykietą energetyczną UE, która musi być wyraźnie widoczna przy oferowaniu na sprzedaż lub wynajem. Efektywność energetyczna urządzenia oceniana jest na etykiecie w odniesieniu do zestawu klas efektywności energetycznej od A do G, A jest najbardziej energooszczędna, G najmniej wydajna. Etykiety zawierają również inne przydatne informacje dla klientów, którzy wybierają różne modele. Informacje te powinny być również podawane w katalogach i zamieszczane przez sprzedawców internetowych na ich stronach internetowych i klimatyzacji w domu Białystok.

klimatyzacja-multisplit-samsung

Etykiety dla klimatyzatorów

Próbując nadążać za postępem w zakresie efektywności energetycznej, wprowadzono później klasy A+, A+++ i A+++ dla różnych produktów; od 2010 r. istnieje nowy rodzaj etykiety, który wykorzystuje raczej piktogramy niż słowa, aby umożliwić producentom stosowanie jednej etykiety dla produktów sprzedawanych w różnych krajach.

Dyrektywę 92/75/WE zastąpiono dyrektywą 2010/30/UE, która musi być stosowana od dnia 31 lipca 2011 r.

W przypadku klimatyzatorów dyrektywa ma zastosowanie tylko do urządzeń o mocy poniżej 12 kW. Każda etykieta zawiera następujące informacje:

 • model klimatyzacji,
 • kategorię efektywności energetycznej od A do G,
 • roczne zużycie energii (pełne obciążenie 500 hr rocznie) rekuperacja Białystok
 • moc chłodnicza przy pełnym obciążeniu w kW
 • współczynnik efektywności energetycznej w trybie chłodzenia przy pełnym obciążeniu
 • typ urządzenia (tylko chłodzenie, chłodzenie/ogrzewanie) wentylacja Białystok
 • tryb chłodzenia (chłodzony powietrzem lub wodą)
 • poziom hałasu w dB (w stosownych przypadkach)

Etykiety dla klimatyzatorów z możliwością ogrzewania również zawierają informacje:

 • moc cieplna przy pełnym obciążeniu wyrażona w kW
 • kategoria sprawności energetycznej trybu ogrzewania klimatyzacja w mieszkaniu Białystok

Należy pamiętać, że istnieją urządzenia z EER i COP > 5, więc należy zanotować rzeczywistą liczbę, gdy jest ona oceniana jako A.

Zalety klimatyzacji we własnym domu

zalety klimatyzacji we wlasnym domu z open power

Zalety klimatyzacji we własnym domu. Jeszcze do niedawna, klimatyzacja w domu lub mieszkaniu była mało popularna i zarezerwowana głównie dla zamożniejszych rodaków. O ile w krajach śródziemnomorskich, widok klimatyzatorów na elewacjach bloków, a nawet zabytkowych kamieniczek, nikogo nie dziwił, tak w Polsce niezbyt często mogliśmy zobaczyć takie urządzenia na budynkach mieszkalnych. W ciągu ostatnich lat, sytuacja ta uległa jednak zmianie i coraz więcej osób decyduje się na instalację klimatyzacji w domach jednorodzinnych oraz mieszkaniach.

Skąd się wziął wzrost zainteresowania montażem klimatyzacji w domu?

Klimatyzacja w biurowcach i galeriach handlowych, była obecna już od dawna, lecz instalowanie jej w domach to zjawisko stosunkowo nowe. Ten wzrost popularności, spowodowany jest przede wszystkim, obniżeniem kosztów związanych zarówno z zakupem jak i montażem urządzeń. Ponieważ, coraz więcej Polaków stać na taki wydatek, nie ma powodu żeby odmawiać sobie odrobiny komfortu podczas upalnego lata we własnym domu.

Ponadto, klimatyzacja została oczyszczona z wielu zarzutów dotyczących jej szkodliwego wpływu na zdrowie człowieka, a naukowcy dowiedli, że może mieć wręcz zbawienny wpływ, na jakość powietrza w naszych wnętrzach.

Po pierwsze: komfortowa temperatura o każdej porze roku

Podstawowa zaleta klimatyzacji, to utrzymanie optymalnej temperatury w pomieszczeniach. Jest to, zazwyczaj główny powód skłaniający ludzi do zakupu i montażu klimatyzacji w domu czy mieszkaniu. Trudno przecenić przyjemny chłód we własnym domu, podczas gdy za oknem żar leje się z nieba.

Dodatkowym atutem, zwiększającym atrakcyjność posiadania własnej klimatyzacji, stały się najnowsze modele klimatyzatorów wyposażone w funkcję grzania.  Oznacza to, ze inwestycja w te urządzenia zwróci się nie tylko latem, ale również w okresach przejściowych, gdy temperatura spada nieznacznie poniżej zera, a uruchamianie tradycyjnego grzania z różnych powodów jest zbyt uciążliwe lub nieopłacalne. Wtedy, idealnie sprawdzą się klimatyzatory z funkcją grzania, które dogrzeją pomieszczenia zużywając przy tym niewiele energii.

Po drugie: czyste i zdrowe powietrze

Odpowiednia temperatura w pomieszczeniach, to nie wszystko. Równie ważna jest jakość powietrza, którym oddychamy. Jest to kwestia, szczególnie często podnoszona w dobie wszechobecnych alergii. Choroby te, dotykają coraz większą część społeczeństwa, utrudniając codzienne funkcjonowanie. Szczególnie uciążliwe są okresy wzmożonego pylenia roślin o silnie uczulających właściwościach oraz przebywanie w zakurzonych pomieszczeniach, w których mnożą się roztocza.

W takich sytuacjach, montaż klimatyzacji we własnym domu, znacznie poprawi komfort życia każdego alergika, gdyż nowoczesne filtry stosowane w klimatyzatorach wyłapią i zlikwidują wszelkie pyłki, pleśnie, grzyby oraz kurz unoszący się w powietrzu.

Jeśli jesteś alergikiem, nie bój się klimatyzacji, gdyż właśnie dzięki niej Twoje zdrowie będzie lepiej chronione.

Po trzecie: zero nadmiernej wilgoci!

Zmorą wielu mieszkań i domów są zawilgocone pomieszczenia, w których bardzo łatwo rozwijają się toksyczne dla człowieka grzyby i pleśnie. Okazuje się, że również w takiej sytuacji pomocna okaże się klimatyzacja!

Większość klimatyzatorów posiada opcję osuszania pomieszczenia, czyli usuwania nadmiaru wilgoci i utrzymywania jej optymalnego poziomu we wnętrzu. Dzięki temu, powietrze w Twoim domu będzie miało idealne parametry, gwarantujące zdrowie wszystkich członków rodziny.

Klimatyzacja w domu to komfort i zdrowie Twojej rodziny

Prawidłowo używana klimatyzacja domowa, na pewno podniesie komfort życia całej rodziny i pozytywnie wpłynie na jej zdrowie. Pamiętaj jednak, że, aby tak się stało, koniecznie musisz stosować się do zaleceń producenta i przynajmniej dwa razy w roku dokonywać przeglądu klimatyzacji. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że Twoje urządzenia działają sprawnie i nie szkodzą domownikom.

Klimatyzacja efektywność energetyczna

klimatyzacja efektywnosc energetyczna w domu

Klimatyzacja, ogrzewanie, wentylacja stały się jedną z najlepszych i najważniejszych technologii stosowanych w domach mieszkalnych i komercyjnych dzięki wielu zaletom, jakie ona daje. Istnieje wiele różnych typów urządzeń klimatyzacyjnych do wyboru, ale większość podstawowych instalacji klimatyzacji zapewni pracę kanałów wentylacyjnych w całym domu z energią wytwarzaną przez skraplacz, który zwykle znajduje się na zewnątrz. Całe zapotrzebowanie na ciepło i energię elektryczną będzie teraz produkowane przez pojedynczy kondensator klimatyzacji, w zależności od wielkości domu. Przedstawiliśmy wszystkie główne powody, dla których należy rozważyć zainstalowanie lub modernizację istniejących systemów ogrzewania i chłodzenia do systemu klimatyzacyjnego.

Klimatyzacja efektywność energetyczna

Szacuje się, że 25-40% energii dostarczanej do domu mieszkalnego jest marnowane. Odpowiednie systemy klimatyzacyjne mogą znacząco ograniczyć straty energii i zaoszczędzić pieniądze na miesięcznych rachunkach za media. Wiele urządzeń posiada certyfikat ENERGY STAR, co daje dodatkowe oszczędności. Certyfikat ten posiadają producenci Samsung, Mitsubishi i Lennox. Wiele osób zgłasza oszczędności na rachunkach za ogrzewanie i chłodzenie, instalując klimatyzację. Ponadto nigdy nie trzeba umieszczać w oknie urządzenia klimatyzacyjnego i pozwolić, aby cała ta energia wyciekła po przełączeniu na klimatyzację.

Montaż klimatyzacji jakość powietrza

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że klimatyzacja działa jak system filtracji powietrza i zapewnia doskonałą jakość powietrza w całym domu, podczas gdy chłodzi i ogrzewa gospodarstwo domowe. Powietrze wewnętrzne i zewnętrzne jest cyrkulowane i filtrowane przez skraplacz klimatyzacji, a następnie przepychane przez dom jako chłodne lub gorące powietrze, co znacznie poprawia jakość powietrza w domu. Osoby z alergiami na pył, pyłek kwiatowy lub wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia mogą dostrzec bardzo zauważalną różnicę w stanie zdrowia i oddychania dzięki poprawie jakości powietrza zapewnianej przez klimatyzację.

Klimatyzacja jako system grzewczy

Po zainstalowaniu klimatyzacji można wyeliminować wszystkie inne systemy ogrzewania i chłodzenia z domu, ponieważ klimatyzacja jest jedynym zasobem, którego trzeba będzie używać w przyszłości. Oznacza to, że można pozbyć się tych dużych, skomplikowanych klimatyzatorów ściennych i wentylatorów oraz wyeliminować grzejniki oraz  inne źródła ogrzewania, których można obecnie używać. Pozbycie się tych starych, modnych źródeł energii uwolni mnóstwo przestrzeni w każdym pokoju i jednocześnie zaoszczędzi pieniądze!

Automatyczna regulacja temperatury -klimatyzacja

Instalacja urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych wyposażona jest w cyfrowe panele sterowania, które umożliwiają określenie żądanej temperatury w każdym pomieszczeniu. Można zaprogramować system tak, aby zmieniał temperaturę w zależności od godziny dnia lub dnia tygodnia i automatycznie dostosowuje temperaturę pokojową w zależności od programowania! Nie musisz się martwić o zawracanie lub opuszczanie termostatu podczas budzenia się lub spania!

Oprócz wszystkich wyżej wymienionych korzyści nowa instalacja klimatyzacji lub rekuperacji znacznie zwiększy wartość Twojego domu!

Typowe prace związane z klimatyzacją w budynkach mieszkalnych trwają 2-3 dni, w zależności od wielkości domu i pracy niezbędnej do realizacji projektu. W celu modernizacji domu należy wynająć profesjonalnie licencjonowaną firmę montażową. Kontrahent może również pomóc w określeniu najlepszej jednostki, którą należy wybrać na podstawie wielkości, lokalizacji i potrzeb. Przed podjęciem decyzji upewnij się, że otrzymasz bezpłatne oferty od wielu lokalnych wykonawców montażu klimatyzacji.

klimatyzacja czy mozna sie nia ogrzac w domu i biurze

To, że klimatyzacja schładza pomieszczenia podczas upałów, jest oczywiste. Wiele osób nie wyobraża sobie przetrwania gorących letnich miesięcy, bez coraz popularniejszej „klimy”. Nie wszyscy jednak wiedzą, że najnowocześniejsze systemy klimatyzacyjne, nie tylko obniżają temperaturę, ale są w stanie również ją podnieść i spowodować, że mimo chłodu za oknem, w pomieszczeniu rozejdzie się przyjemne ciepło.

Ciepło z klimatyzatora? To możliwe!

W naszej szerokości geograficznej, tradycyjny klimatyzator sprawdzi się zaledwie przez parę miesięcy w roku, gdyż lato niestety nas nie rozpieszcza i z prawdziwym upałem, mamy do czynienia tylko przez kilkanaście tygodni. Pozostałe miesiące, to zazwyczaj zmaganie się z chłodem i niemałymi rachunkami za ogrzewanie domów i mieszkań. Niezależnie od tego, jaki system grzania posiadamy w naszych domach, zazwyczaj uruchomienie go zajmuje trochę czasu i energii. Obojętnie, czy jest to kominek, piec węglowy, czy centralne ogrzewanie, raczej trudno spowodować, by w pomieszczeniach natychmiast zrobiło się ciepło. W takich sytuacjach, przyda się właśnie klimatyzator z funkcją grzania, gdyż jego uruchomienie, to po prostu włączenie odpowiedniego guzika. Dlatego decydując się na instalację klimatyzacji, warto zastanowić się czy nie wybrać, co prawda droższego, ale bardziej wszechstronnego klimatyzatora, który nie tylko schłodzi, ale również ogrzeje nasz dom.

Klimatyzacja, która grzeje. Czy warto?

To, że przełączymy nasze urządzenie na tryb ogrzewania, zazwyczaj nie oznacza, że ogrzejemy dom przy wielostopniowych mrozach. Zdecydowana większość klimatyzatorów z funkcją grzania, najlepiej sprawdza się przy temperaturze zewnętrznej nieprzekraczającej -5 stopni. Nadają się, zatem najlepiej do dogrzewania pomieszczeń w okresach przejściowych, czyli jesienią i wiosną, kiedy uruchamianie tradycyjnego grzania jest mało opłacalne.

Montaż klimatyzacji z opcją grzania, to nie tylko komfort i wygoda, ale również znaczne oszczędności. Pomimo faktu, że tego typu urządzenia są nieco droższe, to wykorzystanie ich w roli źródła ciepła, przynosi późniejsze korzyści, gdyż koszty eksploatacji są niższe niż te, które generują tradycyjne systemy ogrzewania.

Mimo faktu, że wykorzystywanie klimatyzacji do ogrzewania pomieszczeń, jest jeszcze mało znane, to metoda ta stopniowo zyskuje na popularności. Nieustające unowocześnianie i stosowanie najnowszych technologii, czyni z klimatyzatorów naprawdę uniwersalne urządzenia służące do podnoszenia komfortu w budynkach zarówno latem jak i zimą.

Klimatyzacja czy można się nią ogrzać

Nowoczesny dom z wszechstronną klimatyzacją czyli czy instalować klimatyzację? Minęły już czasy, gdy domy budowało się przez wiele lat metodą „gospodarczą”. Dziś, budowę poprzedza, staranny projekt, który coraz częściej uwzględnia instalację domowych klimatyzatorów stających się popularnym elementem nowego domu.

Klimatyzacja, przestała już kojarzyć się tylko z „ciepłymi krajami”, gdyż zmieniła się jej rola. Obecne modele klimatyzatorów, pełnią wiele funkcji począwszy od klasycznego chłodzenia, przez ogrzewanie, cyrkulację, osuszanie i oczyszczanie wdmuchiwanego powietrza. Jeśli dodać do tego nowoczesny design, dzięki którym urządzenia te idealnie wkomponowują się w wystrój wnętrza, montaż klimatyzacji śmiało można uznać za dobry pomysł na podniesienie całorocznego komfortu we własnym domu.

klimatyzacja w mieszkania problem czy ulga w upalne dni open power

Klimatyzacja w mieszkania problem czy ulga w upalne dni. Na zdjęciach z uroczych śródziemnomorskich miasteczek, fasady kolorowych, zabytkowych kamieniczek często usiane są, może niezbyt estetycznymi, ale za to niezbędnymi klimatyzatorami. Podobnie wyglądają elewacje nowoczesnych bloków mieszkalnych. W ciepłym klimacie, przetrwanie lata bez tych urządzeń byłoby naprawdę trudne. W Polsce, chociaż klimat mamy zdecydowanie chłodniejszy, wakacyjne miesiące też lubią nas zaskoczyć wysokimi temperaturami i niejeden z nas marzy o zamontowaniu klimatyzacji w mieszkaniu. Zresztą, spacerując po naszych osiedlach, można zauważyć, że przywilej własnej klimatyzacji, już dawno przestał być zarezerwowany wyłącznie dla obiektów komercyjnych i coraz częściej urządzenia te są kupowane właśnie przez właścicieli mieszkań i domów.

Klimatyzacja do mieszkania w bloku – czy musisz mieć jakąś zgodę?

O ile, właściciele domów jednorodzinnych, mogą instalować klimatyzację bez pytania kogokolwiek o zgodę, to sytuacja mieszkańców bloków i budynków wielorodzinnych wygląda inaczej. Generalnie, nie ma problemu, jeśli do dyspozycji jest balkon (zwłaszcza zabudowany), na którym można umocować agregat. Jednak, jeśli mieszkanie jest go pozbawione, wtedy należy, udać się do spółdzielni mieszkaniowej lub wspólnoty i uzyskać zgodę na montaż jednostki zewnętrznej na elewacji budynku, która jest częścią wspólną. Wspólnota lub spółdzielnia, często wymaga opinii architekta oraz zgody sąsiadów, którym może przeszkadzać hałas emitowany podczas pracy urządzenia. Problemem, bywa też świeżo wyremontowany i ocieplony blok, gdyż istnieje ryzyko zniszczenia elewacji podczas instalacji agregatu.

Nie warto przeprowadzać montażu klimatyzacji bez uzyskania stosownej zgody, gdyż takie działanie traktowane jest, jako samowola budowlana, a ewentualny konflikt z sąsiadami tylko uprzykrzy życie. Dlatego, zanim zaczniesz wybierać konkretny model klimatyzatora, zadbaj o załatwienie wszystkich formalności.

Klimatyzacja w mieszkania problem czy ulga w upalne dni

Poza formalnościami, dobrze jest wcześniej sprawę montażu klimatyzatora przedyskutować z pracownikiem serwisu klimatyzacji, który oceni warunki i doradzi metodę wykonania niezbędnych prac. Jeśli mieszkasz na parterze, nie powinno być problemu z zamocowaniem jednostki zewnętrznej, na wyższych piętrach konieczne jest użycie wysięgnika. Problem pojawia się w przypadku tych pięter, gdzie wysięgnik już nie wystarczy, wtedy pozostaje montaż agregatu na dachu (jeśli jest to ostatnia kondygnacja) lub tuż pod oknem. Zdarza się, że problemy techniczne zmuszają do wyboru innego typu klimatyzacji niż split np. klimatyzatora przenośnego.

Wybierz dobrego specjalistę…

Jeśli już uporasz się z wszystkimi pozwoleniami i uzyskasz przychylną opinię sąsiadów, pozostaje wybrać profesjonalny serwis klimatyzacji, który zajmie się montażem urządzeń. Zlecenie prac specjalistom, da Ci pewność, że w razie awarii, producent uwzględni reklamację i usunie usterkę w ramach gwarancji. Poza tym, instalacja jednostki zewnętrznej, to nierzadko dość skomplikowana czynność, wymagająca odpowiedniego sprzętu i wiedzy technicznej. Urządzenie musi być zamocowane stabilnie i dokładnie, tak, aby nie tylko prawidłowo działało, ale też nie stanowiło zagrożenia dla przechodniów.

I ciesz się klimatyzacją w swoim mieszkaniu

Warto poświęcić trochę czasu i odpowiednio przygotować się do zainstalowania klimatyzacji w mieszkaniu. Dzięki temu, uniknie się ewentualnych późniejszych problemów z administracją i sąsiadami i bez przeszkód będzie można czerpać przyjemność z przebywania w chłodnych pomieszczeniach podczas uciążliwych upałów. Dobrze jednak pamiętać, że klimatyzacji trzeba używać rozsądnie, bo w przeciwnym wypadku może przynieść więcej szkody niż pożytku. Zapraszamy do kontaktu z Open Power

Rekuperacja świeże powietrze w Twoim domu

rekuperacja swieze powietrze w twoim domu i biurze

Rekuperacja świeże powietrze w Twoim domu czy to możliwe? W ostatnich latach, coraz więcej mówi się o zanieczyszczeniu środowiska i wynikających z tego zagrożeniach dla naszego zdrowia i życia. Kwestia powszechnego smogu staje się problemem większości polskich miast i miasteczek.

(więcej…)

montaz klimatyzacji w domu jednorodzinnym kilka faktow i mitow

Montaż klimatyzacji w domu jednorodzinnym kilka faktów i mitów. Klimatyzacja prosto z biur i samochodów powoli wkracza do polskich domów zapewniając ich mieszkańcom najwyższy komfort podczas letnich upałów. Takie instalacje mają zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników.

(więcej…)