Klimatyzacja do mieszkania

Klimatyzacja do mieszkania - Białystok – z poradami ekspertów w standardzie

>

Klimatyzacja do mieszkania jak wybrać odpowiednią

Każdy turysta, który choć raz zawitał do kraju o zdecydowanie ciepłym klimacie, na pewno zauważył charakterystyczny wygląd elewacji budynków mieszkalnych, które usiane są skrzynkami klimatyzatorów. Mimo raczej kiepskich walorów estetycznych, jest to niestety konieczność w miejscach, gdzie latem temperatura dochodzi do 40 stopni.

W ostatnich latach, także w Polsce widok klimatyzatora na zewnątrz budynku przestaje dziwić i nie jest już zarezerwowany tylko dla obiektów publicznych. Coraz więcej osób, ceni sobie komfort letniego odpoczynku w przyjemnym chłodzie i decyduje się na zakup i montaż klimatyzacji do własnego mieszkania.

>

Śródziemnomorskie standardy coraz częściej w Polsce

Najprostszym i najtańszym rozwiązaniem, za pomocą którego ochłodzimy powietrze w naszym domu jest zakup klimatyzatora przenośnego, który można przestawiać w dowolną część mieszkania. Jego zaletą oprócz stosunkowo niskiej ceny, jest fakt, że nie wymaga skomplikowanych robót budowlanych, gdyż nie jest na stałe zamocowany do jakiegokolwiek podłoża. Takie urządzenie sprawdzi się, jeśli w konkretnym momencie chcemy chłodzić tylko jeden pokój i jeśli pomieszczenia nie są zbyt duże. Ma ono jednak też wady w postaci wysokiego poziomu hałasu, zajmowania dodatkowej przestrzeni i słabej wydajności.

Dla osób chcących korzystać z bardziej zaawansowanej technologii, najlepszy będzie klimatyzator split, składający się z dwóch jednostek, z których jedna montowana jest w mieszkaniu, a druga na zewnątrz budynku. Instalacja takiej klimatyzacji w mieszkaniu wchodzącym w skład budynku wielorodzinnego nie jest jednak taka prosta i nie chodzi tu bynajmniej o kwestie techniczne tylko prawne.

Nasza firma zajmuje się montażem klimatyzacji w blokach, jednak, abyśmy mogli przystąpić do robót, właściciel mieszkania musi uzyskać zgodę zarządu wspólnoty mieszkaniowej na instalację jednostki zewnętrznej klimatyzatora na elewacji budynku. Warto jednak rozważyć taką opcję klimatyzacji do mieszkania, gdyż urządzenia typu split są dużo bardziej wydajne od przenośnych, ciche, estetyczne i pozwalają utrzymać stałą temperaturę we wszystkich pomieszczeniach. Ponadto wyposażone są w szereg dodatkowych funkcji, jak możliwość ogrzewania pomieszczenia, filtrowanie i nawilżanie powietrza czy mierzenie temperatury w dowolnym miejscu mieszkania.

>

Zdecydowałeś się na klimatyzację do mieszkania? Zatrudnij fachowców!

Jeśli już podjąłeś decyzję o zakupie klimatyzatora i nie jest to urządzenie przenośne, zadbaj o to, żeby Twoja inwestycja przyniosła Ci zadowolenie. Ważne jest, aby do montażu klimatyzacji zatrudnić profesjonalnych instalatorów, gdyż nieprawidłowo zamontowane i podłączone urządzenia nie będą w pełni spełniać swojej funkcji.

Już samo powieszenie agregatu na zewnętrznej ścianie budynku, może sprawić wiele problemów, gdyż trzeba to wykonać zgodnie z normami technicznymi oraz w taki sposób, aby urządzenie nie zagrażało przechodniom. Nie zawsze pomysły inwestorów da się wcielić w życie, dlatego warto skonsultować się profesjonalnym montażystą.

>

Szukasz profesjonalistów do serwisu klimatyzacji? Przyjdź do Open Power w Białymstoku

Nasi pracownicy posiadają wieloletnią praktykę w montażu klimatyzacji w blokach, domach i budynkach komercyjnych. Dysponujemy specjalistycznym sprzętem do robót wysokościowych, wiedzą i doświadczeniem.

Jeśli nie wiesz jak wybrać i zamontować klimatyzację do mieszkania, skontaktuj się z naszym serwisem, a my zapewnimy Ci kompleksową obsługę podczas całego procesu zakupu i montażu klimatyzatorów.

Z nami możesz mieć pewność, że już nigdy nie zaskoczy Cię żaden upał!

Umów się na konsultację

Open Power Sp. z o.o.
ul. Elewatorska 11/1
15-620 Białystok
E-mail: openpower@openpower.pl
883 944 942

NAJNOWSZE PORADY

VIEW ALL
TOPCall Now ButtonZADZWOŃ TERAZ