Klimatyzacja biura jest zbyt zimna, kobiety myślą, a nauka mówi, że mają rację

Klimatyzacja biura jest zbyt zimna, kobiety myślą, a nauka mówi, że mają rację

Czy dlatego kobiety noszą płaszcze w biurze? Temperatury klimatyzacji zależą od preferencji mężczyzn w średnim wieku. Jeśli twoje biuro jest stałym polem bitwy o klimatyzację, naukowcy być może wyjaśnili dlaczego.Miejsca pracy mogą być zbyt zimne dla kobiet, ponieważ poziom temperatury zależy od preferencji mężczyzn w średnim wieku.

Oznacza to, że wiele kobiet może pracować w warunkach o kilka stopni chłodniejszych niż by chciało - i może wytłumaczyć, dlaczego tak wiele kobiet ma na biurku swoje płaszcze.

klimatyzacja biura kobieta

Klimatyzacja w biurze

Obecne standardy klimatyzacji są wynikiem badań z lat sześćdziesiątych XX wieku, które wykorzystywały standardową "szybkość przemiany materii" do określenia komfortowej temperatury pracy. Szybkość metaboliczna to prędkość, z jaką nasze ciała spalają energię i jest kluczem do tego, jak wiele ciepła wytwarzamy.

Badanie opierało się jednak na wartościach dla 40-letniego mężczyzny - podczas gdy u kobiet wskaźnik ten jest zazwyczaj o 35 procent niższy.

Obecnie naukowcy z Uniwersytetu Maastricht w Holandii mówią, że kobiety rzeczywiście preferują cieplejszą temperaturę pracy, preferując pokój o temperaturze 25 stopni Celsjusza w porównaniu z pokojem o temperaturze 22 stopni C dla mężczyzn.

Klimatyzacja biura jest zbyt zimna, kobiety myślą, a nauka mówi, że mają rację

Analizowali oni 16 młodych kobiet wykonujących lekką pracę biurową i stwierdzili, że wymagają one znacznie mniejszego chłodzenia niż wskazują obecne wytyczne dotyczące klimatyzacji.

Autorzy badania wezwali obecnie do wprowadzenia zmian w standardowych ustawieniach, aby uwzględnić różnice płci.

Dr Boris Kingma i profesor Wouter van Marken Lichtenbelt, pisząc w czasopiśmie Nature Climate Change, powiedzieli: "Modele komfortu cieplnego muszą dostosować obecny standard metaboliczny poprzez uwzględnienie rzeczywistych wartości dla kobiet".

Dodali, że tempo przemiany materii również obniża się wraz z wiekiem, co oznacza, że starsi pracownicy mogą również odczuwać chłód.

Dlatego też obecne standardy klimatyczne w pomieszczeniach mogą z natury rzeczy wprowadzać w błąd co do zapotrzebowania na ciepło wśród kobiet i osób starszych "- powiedzieli naukowcy. Modele komfortu należy ponownie skalibrować lub udoskonalić za pomocą podejścia biofizycznego ".

Komentarz w dzienniku powiedział, że wyniki mogą mieć wpływ na przyszłą ocenę ustawień temperatury. Stwierdzono, że "te ustalenia mogą mieć istotne znaczenie dla przeglądu standardów termicznych ze względu na możliwości poprawy komfortu pracowników biurowych".

Klimatyzacja w biurze podsumowanie

  • Obecne standardy klimatyzacji są wynikiem badań z lat 60
  • Wykorzystał on standardową "szybkość przemiany materii" do określenia temperatury komfortu
  • Obecnie naukowcy twierdzą, że kobiety rzeczywiście preferują cieplejsze temperatury
  • Preferują pokój 25C w porównaniu z 22C dla mężczyzn.

Kobiety mają skłonność do noszenia spódnic, więc mają odsłonięte nogi, a ich ramiona mogą być na zewnątrz. Mężczyźni noszą więcej warstw. Mają tendencję do noszenia kurtek lub kombinezonów. Dodajesz wszystkie te rzeczy razem, wtedy jest bardziej prawdopodobne, że ta różnica między mężczyznami i kobietami będzie bardziej wyraźna.

Umów się na konsultację

Open Power Sp. z o.o.

Al. 1000-lecia Państwa Polskiego 2 lok.805
15-111 Białystok

NAJNOWSZE PORADY

VIEW ALL
TOPCall Now ButtonZADZWOŃ TERAZ