Jak klimatyzacja zmieniła świat!

klimatyzacja a powietrze

Klimatyzacja w domu to prosty sposób podniesienia komfortu mieszkańców. Interesujące jest także to, że wbrew powszechnie panującej opinii, wcale nie jest ona drogim przedsięwzięciem. Popularność takich instalacji w polskich domach wzrasta każdego roku. Klimatyzatory zapewniają optymalną temperaturę w pomieszczeniach oraz dobre warunki wilgotnościowe. Co ciekawe, utrzymują one odpowiedni mikroklimat przez cały rok, a nie jedynie podczas letnich upałów. Z tego powodu, klimatyzacja coraz częściej zastępuje inne systemy grzewcze. Zapraszamy do naszego białostockiego salonu, w celu uzyskania szczegółowych informacji o tych urządzeniach.

Klimatyzacja a wentylacja – Informacje praktyczne

Dawniej wiele mówiono o negatywnym wpływie klimatyzacji domowej na zdrowie człowieka. Warto jednak wiedzieć, że ewentualne zagrożenia wynikają z błędów montażowych lub użytkowania instalacji inaczej niż zaleca producent. Jeśli podobne niedociągnięcia nie występują, wówczas klimatyzacja ma dobroczynny wpływ na jakość powietrza w pomieszczeniach, a tym samym na zdrowie domowników.

Wiele osób wychodzi z założenia, że klimatyzacja może z powodzeniem zastąpić wentylację. Otóż należy wiedzieć, że są to dwie różne rzeczy. Każda z nich ma na celu uzdatnianie powietrza, ale mimo to nie działają one w sposób uzupełniający się wzajemnie. Decydując się na założenie klimatyzatora, nie powinno się demontować wentylatora. Należy go jednak wyłączyć na czas działania klimatyzacji. W przeciwnym wypadku narazimy się na:

 • podniesienie kosztów pracy klimatyzacji,
 • nieustanny napływ ciepłego powietrza pochodzącego z włączonej wentylacji.

Wielu Klientów docierających do naszego punktu w Białymstoku jest przekonanych, że klimatyzacja do mieszkania to alternatywa dla wentylacji. Niestety, jest wręcz przeciwnie.

Usługi klimatyzacji w Białymstoku

Nie każdy wie, że klimatyzacja ma ogromne znaczenie dla osób zmagających się z problemem alergii oraz chorób zlokalizowanych w płucach. Wszystko dlatego, że takie urządzenia odpowiadają za filtrowanie powietrza wypełniającego pomieszczenia w domu, tym samym poprawiając jego jakość. Wskutek tych działań wyklucza się cząsteczki o szkodliwym działaniu. Mowa tutaj o różnego typu alergenach, pyłkach oraz kurzu.

Co więcej, nieco bardziej zaawansowane technologicznie klimatyzatory są często wyposażone w system jonizacji powietrza. Takie rozwiązanie jest odpowiednim nie tylko dla alergików, ale także ludzi zmagających się z astmą. Specjaliści zatrudnieni w naszym białostockim salonie chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące tego zagadnienia.

Skuteczne usuwanie wilgoci z pomieszczeń

Klimatyzatory to także sprawdzony sposób eliminowania wilgoci z domu. Jej nadmiar może prowadzić do wyrastania grzyba na ścianach, co jest niezdrowe i nieestetyczne. Klimatyzacja ma za zadanie schładzać powietrze oraz zachowywać równowagę w jego wilgotności.

rekuperacja a powietrze

Okazuje się zatem, że rozwiązanie to jest czymś więcej niż tylko synonimem luksusu. Niemal każde miasto w Polsce — w tym także Białystok — oferuje wielu wykonawców zajmujących się instalacją systemów klimatyzacji. Warto zwrócić się do nich z prośbą o pomoc w doborze odpowiednich urządzeń.

Profesjonaliści z naszego białostockiego zakładu pozostają do dyspozycji Klientów. Zapraszamy do kontaktu wszystkich, którzy mają pytania dotyczące klimatyzacji, lub chcieliby omówić szczegóły współpracy. Każdorazowo bierzemy pod uwagę indywidualne potrzeby Zleceniodawcy.

nowoczesne wnetrze

Klimatyzacja jest niezastąpiona podczas letnich upałów. Urządzenia chłodzące powietrze, są obecne w coraz większej liczbie polskich domów. Wszystko dlatego, że montaż takiej instalacji nie jest równoznaczny z koniecznością wydawania fortuny. Jest to przykład luksusu, który znajduje się w zasięgu finansowym niemal każdego pracującego człowieka. Chłodnictwo i klimatyzacja stają się bardzo popularnym rozwiązaniem. Należy jednak pamiętać, że wymaga ono specjalistycznej pielęgnacji. Co zasługuje na szczególną uwagę? Pracownicy naszego białostockiego serwisu chętnie udzielą odpowiedzi na takie pytania.

Przegląd klimatyzatora jako niezawodny sposób jego pielęgnacji

Należy pamiętać, że jedyną skuteczną metodą zapewnienia bezpieczeństwa w domach z klimatyzacją, jest poddawanie jej przeglądom. Takie działania powinny mieć miejsce co najmniej dwa razy w roku. Wszystko dlatego, że jeśli w urządzeniu dojdzie do wycieku freonu, zachodzi wysokie prawdopodobieństwo zatarcia się sprężarki. Naprawa podobnej usterki jest bardzo kosztownym przedsięwzięciem. Co więcej, jej zaniedbanie ma znaczenie nie tylko dla zasobności portfela, ale także dla środowiska. Taki defekt klimatyzatora ma bezpośredni wpływ na jego zdolność do bycia ekologicznym. Po więcej informacji zapraszamy do naszego serwisu w Białymstoku.

Serwis w Białymstoku, czyli klimatyzatory przenośne i stacjonarne

Klimatyzacja może występować w wariancie mobilnym lub stacjonarnym. W przypadku tych drugich urządzenia mogą być montowane bezpośrednio do ścian lub sufitu. Wielu Klientów zastanawia się nad tym, która z powyższych propozycji jest lepsza. Otóż wszystko jest zależne od indywidualnych potrzeb inwestora. Każdego, kto zmaga się z jakimikolwiek wątpliwościami w obrębie tego zagadnienia, zapraszamy na konsultację do naszego białostockiego serwisu.

Urządzenia odpowiedzialne za obniżanie temperatury w pomieszczeniach oraz zachowywanie w nich równowagi wilgotnościowej, możemy podzielić na:

 • klimatyzatory przenośne, nazywane także kompaktowymi lub monoblokowymi. Zazwyczaj występują one w formie jednoczęściowej. Nadają się przede wszystkim do małych pomieszczeń oraz mieszkań w blokach;
 • klimatyzacje stacjonarne, czyli składające się z elementów wewnętrznych i zewnętrznych. Wyróżniamy opcję split, która zbudowana jest z jednostek zewnętrznych i wewnętrznych oraz multisplit – nadającą się do obsługi wielu pomieszczeń ze względu na zastosowanie nieco bardziej zaawansowanej technologii.

Przedstawione powyżej informacje są niezwykle ogólne.

Klimatyzacja split umów się na montaż

Niektóre modele klimatyzatorów typu split są dostępne również w wersji mobilnej. Dlatego też zachęcamy Klientów do umówienia się na spotkanie ze specjalistami z naszego salonu w Białymstoku. Jesteśmy przekonani, że będą oni w stanie przedstawić wszystkie możliwie opcje i pomóc w wyborze najkorzystniejszej spośród nich.

zadowoleni klienci

Klimatyzacja z założenia służy chłodzeniu powietrza, ale istnieją także takie urządzenia, które mogą je podgrzewać. Dzięki temu wiele modeli stanowi kompleksowe rozwiązanie, mogące zastąpić lub uzupełnić inny system grzewczy w domu. O szczegóły takiej oferty warto dopytać pracowników zatrudnionych w naszym serwisie klimatyzacji w Białymstoku. Pozostają oni do dyspozycji Klientów. Należy pamiętać, że wybór klimatyzatora jest ściśle uzależniony od indywidualnych potrzeb. Zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny, mailowy lub bezpośrednie udanie się do naszego salonu.

serwis klimatyzacji

Serwis klimatyzacji to miejsce, gdzie można dokonać przeglądu urządzeń odpowiedzialnych za obniżanie temperatury w pomieszczeniach. Posiadacze takich przedmiotów powinni co najmniej dwa razy w roku sprawdzać ich stan techniczny. Wszystko po to, aby pozbyć się z nich szkodliwych bakterii, drobnoustrojów i innych zanieczyszczeń mogących mieć negatywny wpływ na zdrowie domowników. Czyszczenie klimatyzacji ma także znaczenie dla skuteczności jej działania. Podczas tej czynności wykorzystuje się profesjonalne detergenty chemiczne z atestem PZH. Zapraszamy po więcej informacji do naszego punktu w Białymstoku.

Serwis klimatyzacji w Białymstoku – dbanie o urządzenia

Bez względu na to, czy mowa jest o klimatyzacji domowej, biurowej, czy też znajdującej się w innej placówce, wymaga ona specjalistycznej pielęgnacji. Tego typu systemy filtrują powietrze, przez co są szczególnie narażone na rozwijanie się w ich strukturach groźnych bakterii i szkodliwych drobnoustrojów. Proces ten można zahamować tylko dezynfekując je odpowiednimi środkami chemicznymi. Czynności tej można dokonać np. w naszym serwisie klimatyzacji w Białymstoku. Zapraszamy do kontaktu wszystkich zainteresowanych.

Należy mieć świadomość, że każdy przedsiębiorca ma obowiązek czyszczenia urządzeń klimatyzacyjnych, jeśli takowe znajdują się w jego firmie. Warto także pamiętać o tym, że regularna dezynfekcja systemu chłodniczego jest ważna zarówno ze względu na zdrowie osób znajdujących się w pomieszczeniach, gdzie jest on wykorzystywany, jak i dla sprawności samych urządzeń.

Przegląd jest znacznie tańszą opcją od naprawy lub wymiany całej klimatyzacji. Umożliwia on wykrycie ewentualnych defektów we wczesnym etapie, zanim ich naprawa stanie się bardziej obciążającym dla portfela przedsięwzięciem. Nasz serwis klimatyzacji zadba o to, aby każde z urządzeń mogło funkcjonować bez zarzutu i zapewniać optymalną temperaturę we wszystkich pomieszczeniach. Wykonywanie przeglądu powinno mieć miejsce co najmniej dwa razy w roku.

Czyszczenie klimatyzacji – informacje praktyczne

Regularne wizyty w serwisie klimatyzacji pozwalają na realne zmniejszenie kosztów eksploatacji urządzeń. Są one również skutecznym sposobem na wydłużenie żywotności klimatyzatorów. Czyszczenie klimatyzacji to również gwarancja czystego powietrza w każdym z ochładzanych pomieszczeń. Wybierając serwis, warto pamiętać, aby stawiać na sprawdzonych i profesjonalnych wykonawców. Pracownicy naszego białostockiego punktu to osoby z wieloletnim doświadczeniem w branży, którym można zaufać.

serwis montaz rekuperacji

Serwisowanie urządzeń klimatyzacyjnych powinno przebiegać w następujący sposób:

 • czyszczenie parownika,
 • odgrzybienie parownika i jego dezynfekcja,
 • umycie filtrów, wentylatorów i skraplaczy przy użyciu specjalistycznych środków chemicznych,
 • sprawdzenie instalacji elektrycznej w urządzeniu,
 • skontrolowanie szczelności klimatyzatora,
 • wykonanie diagnostyki układu chłodniczego/grzewczego,
 • kontrola poprawnego działania funkcji systemu chłodniczego,
 • przeprowadzenie ewentualnych napraw.

Wszystkich zainteresowanych czyszczeniem klimatyzacji zapraszamy do kontaktu z naszym serwisem klimatyzacji w Białymstoku. Osoby zatrudnione w firmie chętnie odpowiedzą na każde z nurtujących Państwa pytań. Pozostajemy do dyspozycji pod telefonem, mailem lub w kontakcie bezpośrednim.

wentylacja w domu

Wentylacja i klimatyzacja to dwie instalacje, które znajdują szerokie zastosowanie w nowoczesnym budownictwie. Wiele osób myli je ze sobą ze względu na sporą liczbę cech wspólnych. Niektórzy myślą, że decydując się na klimatyzację do mieszkania, konieczne będzie zrezygnowanie z wentylacji. Rzeczywistość okazuje się jednak zupełnie inna. Warto poznać główne funkcje każdego ze wspomnianych urządzeń, aby zacząć je od siebie odróżniać. Pracownicy naszego serwisu w Białymstoku chętnie wyjaśnią wszystkie istniejące zależności w obrębie tego zagadnienia.

Wentylacja – prezentacja cech charakterystycznych

Instalacja wentylacyjna nie jest mocno skomplikowana. Mimo to jednak spoczywa na niej bardzo ważne zadanie. Mowa tutaj o funkcji odprowadzania brzydkich zapachów na zewnątrz budynku. Mogą one pojawiać się m.in. w wyniku:

 • zanieczyszczeń,
 • nieprawidłowości w funkcjonowaniu kanalizacji,
 • nadmiaru wilgoci w pomieszczeniach.

Brak wentylacji w mieszkaniu może być powodem wystąpienia licznych niedogodności. Dużym dyskomfortem okazuje się zła jakość powietrza w pomieszczeniach. Często prowadzi ona nawet do wystąpienia poważnych problemów zdrowotnych u domowników. Wszystko przez fakt nieodprowadzania wilgoci, która jest także bezpośrednim powodem powstawania grzyba na ścianach w mieszkaniu. Warto wiedzieć, że zaistnienie takiej sytuacji odzwierciedla się zarówno w samopoczuciu mieszkańców, jak i ma wpływ na kondycję budynku. Nadmiar wilgoci jest wchłaniany przez ściany i meble, co szybko prowadzi do pojawienia się na nich pleśni. Aby temu zapobiec, należy zadbać o odpowiednią wentylację.

Wyróżniamy kilka typów wentylacji. Może mieć ona charakter grawitacyjny, czyli funkcjonujący dzięki naturalnej różnicy ciśnień pomiędzy wnętrzem mieszkania a środowiskiem zewnętrznym. Innym rozwiązaniem jest wentylacja mechaniczna. Najczęściej można ją spotkać w nowoczesnych budynkach, do których powietrze dochodzi z zewnątrz. Już na tym etapie łatwo zaobserwować, że klimatyzatory mają zupełnie inne zastosowanie. Po bardziej szczegółowe informacje zapraszamy do serwisu w Białymstoku.

Specjaliści z Białegostoku wyjaśniają zasady działania klimatyzacji

Chłodnictwo każdego roku cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony społeczeństwa. Pozornie mogłoby się wydawać, że klimatyzacja i wentylacja to synonimy. W rzeczywistości stanowią one jednak dwa odrębne pojęcia. System klimatyzacji zakłada, że cyrkulacja powietrza zachodzi w obrębie zamkniętego obiegu. Pobierane powietrze jest następnie ochładzane lub ogrzewane. W przypadku wentylacji mamy do czynienia z jego wymianą pomiędzy pomieszczeniem a środowiskiem zewnętrznym.

montaz klimatyzacji bialystok

Zadaniem klimatyzatorów jest również filtrowanie powietrza. Urządzenia tego typu powinny być więc poddawane przeglądom przynajmniej dwa razy w roku. To jedyny skuteczny sposób pozbycia się z nich drobnoustrojów, grzybów oraz bakterii, które mogą stanowić realne zagrożenie dla zdrowia domowników. Czyszczenie klimatyzacji to jeden z elementów działalności naszego serwisu w Białymstoku.

Chętnie przedstawimy Państwu całość oferty serwisu oraz odpowiemy na każde z nurtujących pytań. Jeśli zachodzi potrzeba objaśnienia dodatkowych zagadnień dotyczących wentylacji, klimatyzacji lub sposobów pielęgnacji takich urządzeń – zapraszamy do kontaktu bezpośredniego, telefonicznego lub za pośrednictwem poczty elektronicznej. Nasza siedziba znajduje się w Białymstoku.

rekuperacja i wentylacja oszczednosc

Wiele osób zastanawia się nad tym, jaka centrala wentylacyjna jest najlepszym rozwiązaniem. Chodzi o to, aby wentylacja była w stanie sprostać wszystkim wymaganiom użytkowym, przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztów wynikających korzystania z niej. Osoba odpowiedzialna za tworzenie projektu powinna zadbać przede wszystkim o zoptymalizowanie systemu przewodów wentylacyjnych tak, aby cyrkulacja powietrza przebiegała bez zarzutu. Jednocześnie warto zwrócić uwagę na to, aby praca urządzenia była możliwie cicha, nawet jeśli przebiega na najwyższym poziomie. Wbrew pozorom wentylacja nie jest tym samym, co klimatyzacja. Serwis z Białegostoku specjalizuje się w tej dziedzinie.

Serwis klimatyzacji z Białegostoku o wyborze rekuperatora

Dzisiejszy rynek dostarcza wielu możliwości, jeśli chodzi o wybór rekuperatora. Większość z nich charakteryzuje się wysokimi walorami użytkowymi oraz dużą liczbą opcji ułatwiających korzystanie z nich. Najważniejszym elementem urządzenia tego typu jest bypass odpowiadający za sterowanie automatyczne. Jest on odpowiedzialny za podgrzewanie lub zaprzestanie podgrzewania powietrza dochodzącego do poszczególnych pokoi. Jest to szczególnie ważne w czasie letnich upałów, kiedy stawia się raczej na obniżanie temperatury w pomieszczeniach, a nie jej podwyższanie.

Bardziej zaawansowane modele wentylacji zostały wyposażone w funkcję chłodzenia nocnego. Warto stawiać na tak nowoczesne propozycje, ponieważ umożliwiają one automatyczną pracę urządzeń oraz pełną kontrolę jakości powietrza. Dzięki nim można na bieżąco śledzić np. ilość znajdującego się w nim dwutlenku węgla. Dodatkowym atutem tej opcji jest znaczne obniżenie kosztów zużycia energii elektrycznej. Przed podjęciem ostatecznej decyzji co do wyboru, najlepiej jest skonsultować się ze specjalistami z tej branży. Nasz serwis w Białymstoku pozostaje do Państwa dyspozycji.

Wentylacja mechaniczna – informacje praktyczne

Rekuperatory cieszące się obecnie największą popularnością to te, które są przykładami klasy A lub A+. Jest to wynikiem faktu, iż korzystanie z nich niesie następujące korzyści:

 • mniejsze zużycie energii elektrycznej,
 • obniżenie kosztów eksploatacji,
 • wydłużenie żywotności urządzeń.

Warto wiedzieć, że zużycie energii elektrycznej przez wentylację mechaniczną, stanowi jeden z najważniejszych elementów bilansu energetycznego nieruchomości. Takie rozwiązanie okazuje się pomocne w realizacji procesu odzyskiwania ciepła. Jest ono także o wiele skuteczniejsze od wentylacji grawitacyjnej, ponieważ obecnie wznoszone domy charakteryzują się coraz wyższym poziomem szczelności. Warto pamiętać, że zadbanie o odpowiednią ilość świeżego powietrza w mieszkaniu, to sposób wyeliminowania z niego szkodliwych bakterii i grzybów.

projekt doradztwo montaz wentylacji

Wentylacja może współistnieć z systemem klimatyzacji w domu. Nie wolno jednak zapominać o konieczności poddawania takich urządzeń przeglądom. Czyszczenie klimatyzacji powinno mieć miejsce przynajmniej dwa razy w roku. Szczegółowych informacji na ten temat można zaczerpnąć od specjalistów zatrudnionych w naszym białostockim serwisie.

Wbrew pozorom wybór urządzeń odpowiedzialnych za wentylację i klimatyzację w domu nie należy do najprostszych. Najlepiej jest wesprzeć się na wiedzy i wieloletnim doświadczeniu profesjonalistów z tej branży. Zapraszamy do kontaktu wszystkich, którzy mają pytania odnośnie funkcjonowania takich urządzeń. Jesteśmy pewni, że pracownikom naszego białostockiego serwisu uda się zaproponować najlepszą dla Państwa opcję.

odgrzybianie klimatyzacji w domu

Odgrzybianie klimatyzacji jest niezwykle ważne ze względu na to, że znajdujące się w niej zanieczyszczenia mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie człowieka. Mowa tutaj o pleśni, grzybach oraz drobnoustrojach. Klimatyzatory powinny być czyszczone przynajmniej dwa razy w roku. Wszystko dlatego, że podczas ich pracy dochodzi do częstych zmian temperatury w obrębie urządzenia, co czyni je doskonałym miejscem bytowania dla rozmaitych bakterii. Nasz serwis klimatyzacji w Białymstoku zajmuje się m.in. wykonywaniem powyższych czynności.

Czyszczenie klimatyzacji okiem eksperta z Białegostoku

To, czy układ chłodniczy znajduje się w domu, biurze, czy w samochodzie nie ma żadnego znaczenia. W każdym z wymienionych miejsc człowiek spędza co najmniej kilka godzin w ciągu dnia, a więc czyszczenie klimatyzatorów stanowi także sposób dbania o własne zdrowie. Warto pamiętać, że zaniechanie tej czynności na długi czas może prowadzić do rozwinięcia się w urządzeniach wielu bakterii. W takiej sytuacji dochodzi do tego, że zanieczyszczenia są nieustannie rozprowadzane po danym pomieszczeniu i trafiają również do płuc przebywających w nim osób. To właśnie z tego powodu odgrzybianie klimatyzacji i jej pełna dezynfekcja są tak ważne. W naszym białostockim serwisie posługujemy się dwiema metodami przeprowadzania tych działań:

 • odgrzybianie specjalistyczną pianką antybakteryjną,
 • czyszczenie klimatyzacji przy użyciu ultradźwięków o częstotliwości 1,7 MHz.

Klimatyzacja w domu jest obecnie pewną formą standardu w nowym budownictwie. Wiele osób decyduje się na inwestycję w takie urządzenia, ponieważ pragnie podnieść poziom komfortu w mieszkaniu. Niestety, świadomość tego, jak ważne jest odgrzybianie klimatyzacji, wciąż jest bardzo niska. Zbagatelizowanie tej czynności może doprowadzić do pogorszenia się samopoczucia mieszkańców, a nawet wystąpienia u nich licznych chorób dolnych i górnych dróg oddechowych. Specjaliści z naszego salonu w Białymstoku chętnie przedstawią Państwu szczegóły dotyczące użytkowania i pielęgnacji urządzeń wchodzących w skład systemu chłodniczego.

Ważne informacje na temat odgrzybiania klimatyzacji

Warto pamiętać, że czysty układ klimatyzacji zapewnia nie tylko komfortowe warunki mieszkaniowe, ale jest także istotnym elementem dbania o swoje zdrowie. Co więcej, jest on niezwykle ważny dla osób cierpiących z powodu różnych alergii. Obecność zanieczyszczeń w klimatyzatorach, prowadzi do rozprowadzenia grzybów, pleśni i drobnoustrojów po całym pomieszczeniu. To z kolei może być bezpośrednim powodem znacznego nasilenia się objawów alergii, a nawet doprowadzić do wystąpienia nowych uczuleń.

odgrzybianie serwis naprawa klimatyzacji

Najskuteczniejszą metodą odgrzybiania klimatyzacji jest czyszczenie jej przy pomocy ultradźwięków. Proces ten nie należy do zbyt czasochłonnych, najczęściej nie trwa on dłużej niż godzinę. Należy pamiętać, że czynność ta powinna być wykonywana przez doświadczonego specjalistę, samodzielna próba wyczyszczenia urządzeń systemu chłodniczego może być bardzo niebezpieczna i nie dać satysfakcjonujących efektów. Dlatego warto zwrócić się o pomoc np. do specjalistów z serwisu w Białymstoku.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego wszystkich mieszkańców Białegostoku i okolic, którzy są zainteresowani odgrzybianiem klimatyzacji i dokładną dezynfekcją urządzeń. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i omówimy szczegóły dalszej współpracy.

zalety klimatyzacji

Pomimo coraz mocniej rozwijającej się technologii oraz wdrażania kolejnych innowacyjnych rozwiązań, wiele urządzeń nadal ulega awariom. Naprawa klimatyzacji jest więc tam samo powszechna, jak regeneracja każdej innej elektroniki. Można oczywiście zmniejszyć ryzyko wystąpienia usterki przez regularne poddawanie klimatyzatorów przeglądom oraz ich czyszczenie. Co jednak należy zrobić, jeśli mimo to przestaną one działać? W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem wydaje się skorzystanie z usług profesjonalnego serwisu świadczącego usługi z zakresu chłodnictwa i klimatyzacji. Zapraszamy do kontaktu z naszym punktem, który mieści się na terenie Białegostoku.

Opłacalność naprawy klimatyzacji

Klimatyzatory przenośnie oraz klimatyzacja do domu to rodzaj luksusu, jaki warto sobie zapewnić. Czasami jednak zdarza się, że urządzenia te przestają działać w prawidłowy sposób. Wiele osób wówczas zastanawia się, czy inwestowanie w ich naprawę jest opłacalne. Odpowiedź jest twierdząca, jednak tylko wtedy, gdy o pomoc zwrócimy się do specjalistów. Zanim decyzja o wyborze serwisu zostanie podjęta, warto zapytać o to, czy ma on autoryzację najlepszych producentów systemów chłodniczych, takich jak:

 • Samsung,
 • LG,
 • Mitsubishi,
 • Toshiba,
 •  Daikin,
 • Gree.

Taka informacja mówi bardzo wiele o kompetencjach danego punktu. Nasz białostocki serwis może pochwalić się takim dokumentem, przez co jesteśmy w stanie zapewnić kontrahentom dostęp do oryginalnych części zamiennych, które bywają konieczne podczas naprawy klimatyzacji. Co więcej, w szeregach firmy zatrudniany jedynie wykwalifikowanych pracowników. Są to głównie osoby z tytułem inżyniera lub technicy znający specyfikę systemów chłodniczych. Dokładamy także wszelkich starań, aby nasi wykonawcy regularnie uczestniczyli w branżowych szkoleniach, podczas których mogą zdobywać kolejne pokłady wiedzy oraz poszerzać umiejętności.

Koszt związany z naprawą klimatyzacji w Białymstoku

Każdorazowo przed przystąpieniem do prac naprawczych, konieczne jest przeprowadzenie szczegółowego przeglądu dostarczonych urządzeń. Takie działanie pozwala na dokładne zdiagnozowanie usterki oraz zlokalizowanie źródła problemu. Dzięki temu zwiększamy szansę na to, że naprawa klimatyzacji przebiegnie szybko i sprawnie.

naprawa klimatyzacji w domu

Oszacowanie jej kosztów zawsze ustalane jest indywidualnie. Po przeanalizowaniu stanu technicznego urządzeń w naszym białostockim serwisie pracownik będzie zobligowany do przedstawienia jego szczegółów Klientowi, wyjaśnienia możliwości związanych z regeneracją sprzętu, a także zaprezentowania wstępnej wyceny za tę usługę.

Zawsze staramy się, aby proces związany z renowacją klimatyzatorów był jak najprostszy i nie narażał zleceniodawcy na wygórowane koszty. Ostateczna decyzja o podjęciu naprawy każdorazowo należy do interesanta. Najczęściej przedsięwzięcie to okazuje się znacznie bardziej opłacalne niż zakup i instalacja nowego systemu chłodniczego.

Warto pamiętać, że regularna dezynfekcja klimatyzatorów oraz poddawanie ich przeglądom przynajmniej raz na pół roku, w znaczący sposób zmniejsza ryzyko wystąpienia usterek. Jeśli jednak dojdzie do awarii, to naprawa klimatyzacji w naszym serwisie w Białymstoku jest gwarancją dobrze wykonanej pracy i satysfakcji. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Pozostajemy do Państwa dyspozycji, chętnie odpowiemy na wszelkie pytania i ustalimy szczegóły dotyczące współpracy pomiędzy nami.