Bezpłatne chłodzenie rekuperacja

Bezpłatne chłodzenie rekuperacja

Sezony Bezpłatne chłodzenie w Białymstoku dobra temperatura otoczenia. Gdy temperatura wody powrotnej procesowej jest równa lub niższa od temperatury powietrza otoczenia, nie należy chłodzić. Zawór trójdrogowy układu obejdzie wymiennik ciepła z wolnym chłodzeniem i skieruje przepływ cieczy przez chłodziarki w celu schłodzenia do wymaganej temperatury zadanej.

Działalność w średnim sezonie klimatyzacji

Podczas pracy w połowie sezonu woda jest częściowo chłodzona przez sprężarkę, a częściowo przez temperaturę otoczenia chłodnictwo Białystok . Odsetek wolnego chłodzenia uzyskanego w połowie sezonu zależy od temperatury sezonowej, chociaż częściowe swobodne chłodzenie rozpoczyna się, gdy temperatura otaczającego powietrza jest o 1 °C niższa od temperatury wody powrotnej. Woda jest częściowo schładzana przez chłodnicę wolną, a następnie przepływa przez chłodziarki, aby osiągnąć wymaganą temperaturę zadaną.

Praca zimą montażystów wentylacji

Zimą, gdy temperatura na zewnątrz jest wystarczająco niska, woda jest schładzana wyłącznie przez wężownicę chłodzącą Free Cooling. Dzięki temu sprężarki chłodnic przestają pracować, oszczędzając znaczne ilości energii. Jedyną energią elektryczną wykorzystywaną w zimie jest zasilanie wentylatora. Można to osiągnąć, gdy temperatura otaczającego powietrza wynosi od 3°C do 5°C poniżej temperatury wody zasilającej proces.

odgrzybianie-klimatyzacji-procedura
Ograniczenia rekuperacji

Zamrażanie może nastąpić po osiągnięciu temperatury otoczenia poniżej -0 °C. Innym ograniczeniem jest różnica temperatur pomiędzy wymiennikiem ciepła. Wymiennik ciepła o bardzo niskiej różnicy temperatur może stać się ekonomicznie nierealistyczny. Ekonomika wymiennika ciepła pozwala na uzyskanie minimalnej temperatury wody chłodzącej wynoszącej około 5 °C.
Centra danych i serwerownie. Efektywność energetyczna. Centra danych odpowiadają za 2% globalnego zużycia energii elektrycznej.

Zjednoczone Królestwo: W 2013 r. kanclerz George Osborne zgodził się udzielić koncesji na zwolnienie centrów danych ze zobowiązania do redukcji emisji dwutlenku węgla (CRC) i zezwolić im na opracowanie własnego porozumienia w sprawie zmian klimatycznych (CCA). Zostało to również uznane przez nową Komisję Europejską za cel zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych w UE o 40% do 2030 roku. Chłodzenie Białystok centrów danych lub serwerowni wymaga dużo energii, dlatego darmowe chłodzenie Białystok może być idealnym rozwiązaniem oszczędzania energii.

Centra danych Open Power

W przypadku centrum danych lub serwerowni dostępne są dwie opcje darmowego chłodzenia: pierwsza z nich to zintegrowana cewka lub chłodziarka, która współpracuje z wolną jednostką chłodzącą. Zintegrowane agregaty chłodnicze są idealnym rozwiązaniem dla miejsc o ograniczonej przestrzeni i wysokiej efektywności energetycznej. Urządzenia te wyposażone są w wysokiej jakości komponenty, takie jak sprężarki śrubowe i śrubowe, wentylatory osiowe oraz zawory modulujące trójdrożne.

Inną opcją jest niezależna chłodnica swobodna, która ma większą pojemność wymiany ciepła, ponieważ jest wymiarowa w celu maksymalizacji wydajności, co umożliwia zwiększenie powierzchni dla transferu energii cieplnej. Niezależne chłodziarki niezależne wykazały oszczędności energii do 70%.

Istnieją cztery główne źródła naturalnej energii chłodniczej

  • Głębokiej wody morskiej (lub głębokiej wody morskiej)
  • Wysoka temperatura
  • Ciepło nocne
  • Energia geotermiczna podłoża podziemnego

Umów się na konsultację

Open Power Sp. z o.o.

Al. 1000-lecia Państwa Polskiego 2 lok.805
15-111 Białystok

NAJNOWSZE PORADY

TOP